Jakie są konsekwencje niezgłoszenia darowizny od rodziców?
Spis treści Nasze biuro rachunkowe jakiś czas temu przygotowało dla Was artykuł na temat “darowizna od rodziców – czy należy ją opodatkować” – w publikacji…
z Warido jest prostsze niż myślisz!
Jeśli chcesz założyć firmę, ale nie wiesz, jak to zrobić, możemy Ci pomóc. Założymy dla Ciebie firmę nawet w ciągu godziny. Będziesz mógł od razu rozpocząć działalność!
Zakładanie firmy z Warido jest prostsze niż Ci się wydaje.
Zadzwoń do nas już teraz i umów się na bezpłatną konsultację! Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Zastanawiasz się jak założyć firmę? To wbrew pozorom nic trudnego!
Zakładanie firmy to najważniejszy pierwszy krok dla przedsiębiorcy. Cały proces nie jest wbrew pozorom trudny, jednak wymaga sporo formalności oraz podania odpowiednich informacji. To prowadzenie działalności pozostaje tym skomplikowanym elementem. Samo jej tworzenie tak naprawdę wymaga przestrzegania najważniejszych kroków. Jak założyć firmę? Chętnie Tobie pomożemy!
Obecnie można skorzystać z serwisu internetowego biznes.gov.pl, gdzie można zrealizować niemal wszystkie formalności online. Jeżeli zastanawiasz się, jak założyć firmę jednoosobową, transportową, budowlaną czy dowolną inną, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na formularz CEIDG-1. To właśnie w tym dokumencie podaje się wszystkie dane firmy oraz informacje dotyczące opodatkowania.
Warto wiedzieć, co dokładnie zawiera formularz:
Wszystko to umieszczono w formularzu CEIDG-1, dzięki czemu nie trzeba wypełniać ogromu dokumentów. Odpowiednio wypełniony druk można wysłać w odpowiednie miejsce na kilka sposobów. Zakładanie firmy jest możliwe online lub fizycznie:
Jeżeli zastanawiasz się, jak założyć firmę, po wypełnieniu CEIDG-1 i wysłaniu formularza do urzędu gminy (dowolnego), należy spełnić jeszcze kilka dodatkowych kroków. Od momentu rejestracji dokumentu, działalność jest już zarejestrowana. Trzeba tylko dopełnić formalności w urzędzie skarbowym oraz ZUS-ie.
Oprócz formularza CEIDG-1 zakładanie firmy wymaga tylko kilku dodatkowych kroków. Bardzo ważne będzie udanie się do odpowiedniego urzędu skarbowego. Tam należy dokonać rejestracji właściciela działalności jako podatnika VAT. Przygotowano w tym celu specjalny dokument, czyli formularz VAT-R. Wiele zależy tutaj dokładnie od rodzaju tworzonej działalności.
Na przykład spółki cywilne wymagają dodatkowo wypełnienia formalności związanych z podatkiem cywilnoprawnym. Należy uzupełnić formularz PCC-3. Warto wiedzieć, że spółki rządzą się innymi prawami. Przy zakładaniu trzeba na przykład zapłacić 0,5% od całego wkładu wszystkich wspólników. Podobnych opłat nie ma w przypadku działalności cywilnych.
Już wiesz, jak założyć firmę, należy zadbać na końcu o formalności związane z ZUS. Ubezpieczenie jest bardzo ważne dla samego właściciela działalności lub wszystkich wspólników spółki oraz każdego pracownika. Zaraz po zarejestrowaniu firmy należy udać się do siedziby ZUS i złożyć tam odpowiednie dokumenty.
Mimo wszystko będzie to konieczne tylko, gdy w formularzu CEIDG-1 nie wymieniono odpowiednich kwestii. Brak ZUS ZUA lub ZZA oznacza konieczność dopełnienia formalności bezpośrednio w placówce. Jeżeli jednak dokument CEIDG został przygotowany odpowiednio, żadne dodatkowe kroki nie będą konieczne.
Bardzo ważnym elementem dobrze prosperującego przedsiębiorstwa jest odpowiednio prowadzona ewidencja księgowa. Już wiesz, jak założyć firmę, przedstawiamy więc wskazówki dotyczące jej prowadzenia.
Przedsiębiorcy muszą prowadzić ewidencję księgową zależnie od formy opodatkowania:
Prowadzenie księgowości można bez problemu oddelegować. Dzięki temu wszystkie formalności będą odpowiednio zrealizowane, a podatki opłacane na bieżąco. Zatrudnienie księgowego to bardzo prosty sposób na optymalizację działania firmy.
Warto wiedzieć, że dobrze prowadzona ewidencja umożliwia szybką analizę, które wydatki są niepotrzebne oraz jak powiększyć niektóre przychody. Dzięki temu nawet sam przedsiębiorca może zaplanować kolejne kroki, które pozytywnie wpłyną na jego zarobki. Księgowość i rozliczenia to podstawa dobrze prosperującej firmy. Każdy przedsiębiorca powinien pamiętać o tym, że ewidencja przychodów oraz rozchodów jest w pewnym sensie pierwszym krokiem do zaplanowania rozwoju działalności.
Spis treści Nasze biuro rachunkowe jakiś czas temu przygotowało dla Was artykuł na temat “darowizna od rodziców – czy należy ją opodatkować” – w publikacji…
Społeczeństwo ma świadomość, że zazwyczaj darowizna od rodziców czy najbliższego kręgu rodziny jest zwolniona z podatku od spadku i darowizn. Jednak w niektórych sytuacjach, aby…
Dochody osiągane z najmu są opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, na zasadach określonych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym. Podatnicy osiągający przychody z najmu…
Rejestracja spółki wymaga przygotowania odpowiedniej dokumentacji i dopełnienia szeregu formalności, w związku z czym szybko pojawia się myśl jakie są koszty założenia sp. z o.o.?…
Tarcza finansowa PFR 2.0 to program, którego celem jest pomoc finansowa dla firm z branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją…
Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.
Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.
Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.
Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.
Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.
Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.