
Jakie są konsekwencje niezgłoszenia darowizny od rodziców?
Spis treści Nasze biuro rachunkowe jakiś czas temu przygotowało dla Was artykuł na temat “darowizna od rodziców – czy należy ją opodatkować” – w publikacji…
Likwidacja spółki kapitałowej? Sprawdź podstawowe informacje, jak to zrobić!
Likwidacja spółki kapitałowej to proces wieloetapowy i długotrwały bez względu na jej przyczynę. Wymaga ona wykonania wielu formalności wynikających z ustaw podatkowych takich jak ustawy o podatku dochodowym, od towarów i usług itd. Poniżej opisujemy, jak to zrobić oraz o czym należy pamiętać. Dla właścicieli spółek, które podejmują się likwidacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług prawnika oraz doradcy podatkowego, który poprowadzi przez proces likwidacji.
Zasady dotyczące likwidacji spółek handlowych a w tym kapitałowych reguluje kodeks spółek handlowych. Likwidacja spółki rozpoczyna się w momencie podjęcia uchwały organu właścicielskiego bądź przez przyczyny wskazane w umowie oraz statucie spółki. Dodatkową przyczyną może też być wyrok sądu rozwiązujący spółkę.
Procedura likwidacji spółki składa się z następujących etapów:
Jest to 7 głównych kroków, które należy poczynić podczas likwidacji spółek kapitałowych. Każdy z punktów wymaga szczegółowego omówienia, gdyż z każdym krokiem wiążą się odpowiednie terminy oraz formalności.
Podczas przeprowadzania likwidacji spółki wymagane dokumenty są dostarczane nie tylko do KRS. Nie można zapominać o dodatkowych obowiązkach wobec Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Proces likwidacyjny spółki nie jest procesem łatwym i bez odpowiedniej wiedzy merytorycznej właściciel spółki nie będzie w stanie jej przeprowadzić w własnym zakresie, dlatego w celu poprawnej i rzetelnej likwidacji powinien udać się do specjalisty.
Spis treści Nasze biuro rachunkowe jakiś czas temu przygotowało dla Was artykuł na temat “darowizna od rodziców – czy należy ją opodatkować” – w publikacji…
Społeczeństwo ma świadomość, że zazwyczaj darowizna od rodziców czy najbliższego kręgu rodziny jest zwolniona z podatku od spadku i darowizn. Jednak w niektórych sytuacjach, aby…
Obecnie ustawa Prawo Przedsiębiorców zakłada, że przedsiębiorcy przeprowadzając między sobą transakcje o całkowitej wartości powyżej 15 000 zł brutto muszą wszelkie wynikające z niej opłaty…
Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.
Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.
Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.
Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.
Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.
Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.