Jakie są konsekwencje niezgłoszenia darowizny od rodziców?
Spis treści Nasze biuro rachunkowe jakiś czas temu przygotowało dla Was artykuł na temat “darowizna od rodziców – czy należy ją opodatkować” – w publikacji…
Pewne założenie spółki z biurem rachunkowym Warido
Chciałbyś założyć własną spółkę z o.o., nie wydając fortuny na prawników i księgowych? Zdobądź wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć własny biznes w jednym miejscu. Skorzystaj z pomocy ekspertów.
Pracuj dla siebie, miej więcej swobody i bądź swoim własnym szefem. Pomożemy Ci założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, doradzimy odpowiednie zapisy w umowie, zajmiemy się jej księgowością, a także zgłoszeniem do odpowiednich urzędów oraz rejestracją do VAT. Założenie spółki z Warido jest receptą na sukces.
Skontaktuj się nami już teraz telefonicznie lub mailowo!
Zastanawiasz się nad założeniem spółki z o.o.? Zapraszamy do naszego biura rachunkowego, w którym nie tylko pomożemy Ci założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, ale i doradzimy odpowiednie zapisy w umowie spółki, zajmiemy się jej księgowością, a także zgłoszeniem do odpowiednich urzędów oraz rejestracją do VAT. Skorzystaj z jednego z naszych pakietów i rozpocznij swój biznes już jutro!
Rejestracja spółki z o.o. nie jest wbrew pozorom trudna. Wymaga jedynie sporo formalności i wykonania odpowiednich kroków. W poniższym poradniku przedstawiamy instrukcję krok po kroku, jak utworzyć nową spółkę z o.o.
Rejestracja spółki z o.o. – jak to zrobić? Jeśli chcesz utworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, możesz zrobić to na dwa sposoby.
Obie opcje mają zarówno zalety, jak i wady.
1. Założenie spółki z o.o. – u notariusza
Niezbędnym elementem jest podpisanie umowy spółki w formie aktu notarialnego.
Największym plusem zakładania spółki poprzez wizytę u notariusza jest możliwość ingerencji w treść umowy. Konieczne jest podpisanie jej przez wszystkich wspólników nowopowstałej spółki z o.o. Następnie musimy zarejestrować spółkę w KRS, składając komplet koniecznych dokumentów w sądzie.
2. Założenie spółki z o.o. – przez internet (S24)
Przepisy umożliwiają założenie spółki w elektroniczny sposób z wykorzystaniem portalu S24 który jest tańszym i prostszym rozwiązaniem w porównaniu do tradycyjnego aktu notarialnego. Jednakże praktycznie nie ma możliwości ingerencji w treść umowy lecz wyłącznie wykorzystanie dostępnego wzorca. Jedną z wad również jest konieczność posiadania podpisu elektronicznego, Profilu Zaufanego lub konta w systemie ePUAP
Przez ponad 15 lat pracy naszego biura założyliśmy kilkadziesiąt spółek z ograniczoną odpowiedzialnością naszych klientów. Posiadając wiedzę z zakresu Kodeksu Spółek Handlowych, a także doświadczenie w prowadzeniu księgowości spółek z ograniczoną odpowiedzialnością jesteśmy solidnym wsparciem dla przedsiębiorców, którzy planują założenie spółki z o.o.
Nasza pomoc przy założeniu spółki z o.o. może odbyć się zarówno online z wykorzystaniem systemu S24, jak i tradycyjnie z udziałem notariusza.
Naszym klientom polecamy tą pierwszą opcję założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Pozwala to na wpis do KRS nawet do 48 godzin.
Jeśli zdecydujesz się na współpracę z naszym biurem rachunkowym w zakresie usług księgowych dla twojej nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to nasza pomoc będzie obarczona symboliczną i atrakcyjną ceną, którą ustalimy z tobą indywidualnie. W pakiecie przygotujemy dla twojej spółki dokumenty uzupełniające, o które poprosi sąd, a także zarejestrujemy ją do VAT.
Nasze wsparcie przy zakładaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest kompleksowe. Możesz na nas liczyć zarówno podczas ustalania optymalnych rozwiązań odnośnie jej struktury jak i podczas wybierania ulg podatkowych po jej założeniu.
W tym dokumencie należy zawrzeć wszystkie zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa. Umowę spółki podpisują wszyscy wspólnicy. Jej forma będzie różnić się zależnie od wybranej metody tworzenia przedsiębiorstwa.
Co powinno być zawarte w umowie?
Podpisanie umowy spółki oznacza, że powstaje przedsiębiorstwo w organizacji. Taki stan utrzymuje się aż do momentu rejestracji w KRS.
Założenie spółki z.o.o. wymaga wniesienia wkładu własnego. Jego wysokość jest ściśle określona i musi wynosić minimum 5000 zł. Wkład do spółki z o.o. może być wniesiony w formie pieniężnej, czyli po prostu przelewem na konto bankowe spółki bądź gotówką albo niepieniężny w postaci prawa własności nieruchomości, rzeczy ruchomej, własności intelektualnej (np. znaku towarowego).
Należy pamiętać, że w przypadku spółki z o.o., której umowę zawarto przy wykorzystaniu systemu S24, na pokrycie kapitału zakładowego wnosi się tylko wkłady pieniężne.
Jeżeli zdecydujesz się na założenie spółki z.o.o. przez internet, formalności będzie znacznie mniej niż w przypadku tradycyjnej formy. Nie trzeba występować oddzielnie po numery NIP i REGON, ponieważ zostaną one przyznane automatycznie. Po rejestracji przedsiębiorstwa będzie konieczne posiadanie większego zestawu dokumentów.
Podpisanie umowy spółki to nie wszystko, mimo że jest bardzo ważnym krokiem. Po tym wspólnicy mają 6 miesięcy, by przedsiębiorstwo zostało wpisane do KRS. Potrzebny jest specjalny wniosek z oznaczeniem KRS-W3, który musi zostać złożony w sądzie rejestracyjnym. Dokument można bez problemu znaleźć na stronie rządowej.
Do dokumentu należy dołączyć kilka załączników. Są one obowiązkowe:
Wpisanie spółki z.o.o. do rejestru KRS oznacza, że zyskuje ona osobowość prawną. Tworzenie jest tutaj zakończone.
Spis treści Nasze biuro rachunkowe jakiś czas temu przygotowało dla Was artykuł na temat “darowizna od rodziców – czy należy ją opodatkować” – w publikacji…
Społeczeństwo ma świadomość, że zazwyczaj darowizna od rodziców czy najbliższego kręgu rodziny jest zwolniona z podatku od spadku i darowizn. Jednak w niektórych sytuacjach, aby…
Dochody osiągane z najmu są opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, na zasadach określonych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym. Podatnicy osiągający przychody z najmu…
Rejestracja spółki wymaga przygotowania odpowiedniej dokumentacji i dopełnienia szeregu formalności, w związku z czym szybko pojawia się myśl jakie są koszty założenia sp. z o.o.?…
Tarcza finansowa PFR 2.0 to program, którego celem jest pomoc finansowa dla firm z branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją…