Zaznacz stronę

Zbliżają się kolejne ostateczne terminy dotyczące zatwierdzania i złożenia sprawozdania finansowego za rok 2018. Mowa oczywiście o podatnikach CIT, gdyż podatnicy PIT mieli czas do 30 kwietnia. Jaki jest deadline dla pozostałych? Gdzie należy złożyć sprawozdanie finansowe za rok 2018?

Zatwierdzenie sprawozdania finansowego

Sprawozdanie finansowe trzeba zatwierdzić do 30-go czerwca 2019 roku. Jest to bezwzględnie ostateczny termin na zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2018.

Złożenie sprawozdania finansowego

Jeśli nasze sprawozdanie finansowe jest już zatwierdzone przez wszystkie wymagane osoby to mamy 15 dni na złożenie dokumentów w odpowiednim dla naszej firmy Krajowym Rejestrze Sądowym. Jest to termin dla podmiotów wpisanych do KRS.

Trzeba pamiętać jednak o tym, że sprawozdanie składamy w 2019 roku drogą elektroniczną i wyłącznie do KRS’u. Nie ma już potrzeby wysyłania sprawozdania do urzędu skarbowego.

Fundacje i stowarzyszenia, które nie są wpisane do KRS, a ich sprawozdanie jest badane przez biegłego rewidenta, mają obowiązek złożyć w urzędzie skarbowym dokumenty do 10 dni od ich zatwierdzenia (na elektroniczną skrzynkę podawczą organu albo fizycznie – na elektronicznym nośniku danych).

Podsumowanie

Nie radzimy zostawiać wszystkiego na ostatni moment i wysłania sprawozdań finansowych do KRS przynajmniej z kilku dniową rezerwą, choćby ze względu na to, że w ostatni dzień serwery z pewnością będą nadmiernie obciążone.

Zachęcamy również do skorzystania z naszych usług księgowych, w ramach których m.in. sporządzimy dla Państwa dokumenty wchodzące w skład sprawozdania finansowego, a także dopilnujemy by dokumenty były złożone w terminie i we właściwym organie.

Jeśli jeszcze nie zapisali się Państwo do naszego Newsletter’a to można to zrobić klikając tutaj lub w panelu bocznym (po prawej stronie artykułu).

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now ButtonZadzwoń teraz!