Odtwarzanie ksiąg rachunkowych

Odtwarzanie ksiąg rachunkowych

Powierzając swoją księgowość do biura rachunkowego narażamy się na to, że nasza księgowość nie będzie wcale prowadzona lub będzie prowadzona nierzetelnie. Może to skutkować koniecznością odtwarzania naszej księgowości. Jakie są  główne powody, przez które musimy zdecydować się na odtwarzanie ksiąg rachunkowych?

Kiedy należy odtwarzać księgi rachunkowe?

Księgi rachunkowe firmy należy odtwarzać w ostateczności. Najczęstszym powodem jest nierzetelne prowadzenie lub nieprowadzenie ksiąg rachunkowych wcale. Żeby odtworzyć księgi rachunkowe musimy zgłosić się do takiego biura rachunkowego, które w swojej ofercie posiada rekonstrukcje ksiąg rachunkowych. Usługa ta polega na ponownym wykonaniu usług księgowych za okres, w którym księgowość naszej firmy była prowadzona nierzetelnie lub wcale. Ta usługa jest bardzo czasochłonna oraz wymaga wielkiej wiedzy z zakresu księgowości.

Czy mogę wymagać od mojego byłego biura roszczeń z powodu nieprawidłowego prowadzenia przez nich mojej księgowości?

Jeśli nasze byłe biuro rachunkowe nie prowadziło naszej księgowości albo prowadziło ją w nierzetelny sposób to możemy domagać się od nich zapłaty, za usługi które pozwolą nam naprawić błędy które wyrządzili. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ koszty odtworzenia ksiąg rachunkowych są stosunkowo wysokie. Wszystkie biura rachunkowe są zobowiązane do posiadania ubezpieczenia cywilnego, dlatego też nie musimy obawiać o to, że biuro rachunkowe nie wypłaci nam należnego odszkodowania.

Jak zapobiegać pojawianiom się błędów w naszych księgach rachunkowych?

Nasze biuro rachunkowe zachęca do przeprowadzenia wyrywkowych audytów finansowych. Dzięki nim możemy zauważyć błędy w naszej księgowości na tyle szybko, że zdążymy je naprawić zanim jedyną możliwą opcją zostanie rekonstrukcja ksiąg rachunkowych.
Zachęcamy do kontaktu z nami w celu konsultacji w sprawie odtworzenia ksiąg rachunkowych lub nawiązania współpracy w zakresie usług księgowych.
Email: sekretariat@warido.com
Tel: +48 324 766 777
Wycena usług księgowych: Wycena

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

eksploracja-ksiegowosci

Co to jest eksploracja księgowości?

Precyzyjne zarządzanie księgowością to klucz do sukcesu każdej organizacji. Zarówno właściciele, jak i kierownictwo są zobowiązani do ścisłego monitorowania sytuacji finansowej firmy, aby gwarantować jej trwałość i ekspansję. Niemniej jednak (…)

Czytaj więcej »
otwarcie-biznesu-w-sieci

Otwarcie biznesu w sieci – kluczowe informacje

Uruchomienie własnej firmy to skomplikowany zadanie, związane z dokładnym planowaniem i przygotowaniem różnych aspektów. Jest to klucz do ewentualnej realizacji sukcesu. W kontekście zawiłości biurokratycznych, spotykanych w siedzibach różnych instytucji, cały proces może wywoływać (…)

Czytaj więcej »
ocena-wartosci-firm

Ocena wartości firm

Wycena przedsiębiorstw ma różne cele oraz funkcje. Może służyć jako wsparcie decyzyjne – i umożliwiać podejmowanie optymalnych z punktu widzenia firmy decyzji – lub jako informacja dla organów udzielających finansowania. Można ją (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej