Kontrola księgowości w firmie

kontrola księgowości w firmie

Większość firm decyduje się na nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym. Decydują się na taki ruch, ponieważ chcą zaoszczędzić czas oraz ograniczyć swoją odpowiedzialność. Jednakże istnieje możliwość, że zatrudniane przez nas biuro będzie prowadziło naszą księgowość nierzetelnie. Jeżeli nie zorientujemy się w odpowiednim momencie zarząd firmy może ponieść konsekwencje zarówno prawne jak i finansowe. Dlatego  wyrywkowa kontrola księgowości w firmie jest ważna.

Czym jest audyt finansowy?

Audyt finansowy polega na kontroli księgowości w firmie. Profesjonalnie wykonany audyt pozwala stwierdzić czy księgowość firmy jest zgodna z tym co wynika z dokumentacji księgowej. Ta usługa jest popularna w firmach, które się szybko rozwijają i chcą zobaczyć czy ich księgowość jest prowadzona poprawnie, ale również wśród firm, które mają chwilowe problemy organizacyjne.

Dlaczego warto wyrywkowo zdecydować się na audyt?

Jeśli zatrudnimy biuro rachunkowe, które jest niedoświadczone może zdarzyć się tak, że w naszej księgowości znajdą się błędy. Jeśli uda nam się wyeliminować je dostatecznie szybko to nie poniesiemy żadnych konsekwencji. Natomiast jeśli zorientujemy się za późno i okaże się, że księgowość w naszej firmie była prowadzona bardzo nierzetelnie lub wcale, będziemy musieli zdecydować się na rekonstrukcję ksiąg rachunkowych, czyli na ponowne wykonanie usług księgowych za okres, w którym księgowość firmy była prowadzona nierzetelnie lub wcale. 

Jakie mogą być konsekwencję związane z niepoprawnym prowadzeniem ksiąg rachunkowych?

Ustawodawca przewiduje, że za nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych grozi grzywna w wysokości do 240 stawek dziennych. Natomiast, jeśli błędy w księgach rachunkowych firmy wynikły z powodu niepoprawnego prowadzenia księgowości przez zatrudniane biuro rachunkowe możemy domagać się odszkodowania z tytułu niepoprawnego wykonania usług.

Jeśli nie jesteś pewien czy Twoje biuro rachunkowe wykonuje swoją prace rzetelnie lub jesteś rozwijającą się firmą, która chce zweryfikować swoją księgowość zapraszamy na konsultację.

Email: sekretariat@warido.com
Tel: (+48) 537 726 726
Wycena usług księgowych: WYCENA

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

zmiany-w-e-paragonach-2023

Zmiany w e-paragonach 2023

Już od dnia 15 września podatnicy będą mieli możliwość udostępniania paragonów poprzez nową platformę Ministerstwa Finansów – tzw. HUB paragonowy. Jest to jedna ze zmian wprowadzonych w ramach pakietu uproszczeń (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej