Jak zmienić biuro rachunkowe i być zadowolonym?

jak zmienić biuro rachunkowe

Współpracując z biurem rachunkowym nabywamy pewnych przyzwyczajeń związanych zarówno z kosztami ponoszonymi na obsługę księgową naszej firmy (koszty outsourcingu są mniejsze), a także z brakiem obowiązku przeprowadzania szkoleń dla działu finansowo-księgowego, utrzymywania dodatkowych stanowisk pracy czy też braku konieczności rozwiązywania kwestii spornych na linii pracodawca – pracownik. Zrozumiałym jest, że przez tą wygodę nie chcemy zmieniać tego modelu. Może jednak pojawić się, z różnych przyczyn, konieczność zmiany dostawcy usług księgowych. Jak zmienić biuro rachunkowe, żeby firma nie ucierpiała? Jakie są cechy dobrego biura rachunkowego?

Jak zmienić biuro rachunkowe?

Podejmując decyzję o zmianie biura rachunkowego decydujemy się poniekąd na nieznane – nie mamy pewności czy to dobra decyzja, nie wiemy czy biuro rachunkowe jest wystarczająco doświadczone by podołać obsłudze księgowej naszej firmy i nie wiemy jaką relację uda nam się z nowym biurem zbudować. Możemy jednak w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko podjęcia złej decyzji.

Na co zwrócić uwagę podczas zmiany biura rachunkowego?

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, ale.. warto pierw przejrzeć stronę internetową danego kandydata – pozwoli nam to zweryfikować chociażby podejście do klienta – zarówno potencjalnego, nowego jak i aktualnego. Jak to zrobić? Sprawdźmy na przykład, czy biuro rachunkowe informuje swoich klientów na bieżąco o zmianach w przepisach podatkowych lub innych istotnych kwestiach, o których powinni wiedzieć. Jeśli znajdziemy zakładkę z publikacjami, szkoleniami i newsletter’a to możemy być spokojni.

Umawiamy się na spotkanie (telefonicznie) – warto już podczas pierwszej rozmowy rozeznać czy w tym momencie “zawracamy komuś głowę” i czy rozmówca ma dla nas czas – jeśli odniesiemy wrażenie, że jesteśmy “intruzem”, to jako klient możemy być tak samo traktowani, a to rezultat zdecydowanie niepożądany.

Podczas pierwszego spotkania powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii – najważniejsze z nich to:

– czy na wejściu przywitał nas pracownik działu administracji – jest to oczywiście miłe, ale i świadczy również o tym, że w firmie funkcjonuje dział administracji, który będzie mógł zaopiekować się naszymi dokumentami, pismami, pocztą itp., a to z kolei zniweluje ryzyko występowania chaosu w naszej firmie,

– czy podczas spotkania zostaliśmy wysłuchani, a nasze oczekiwania zostały omówione – jeśli już podczas pierwszego spotkania natkniemy się na brak umiejętności słuchania to przyszła obsługa może wyglądać podobnie – w efekcie będziemy niezadowoleni, a relacja pomiędzy nami i biurem będzie niewłaściwa od samego początku,

– czy w spotkaniu oprócz pracownika działu sprzedaży brał również udział pracownik działu księgowego – jest to niezwykle istotne, gdyż pozwoli nam to poznać kompetencje nowego biura rachunkowego, będziemy mogli opowiedzieć jakiś problem i sprawdzić jak dane biuro rachunkowe by go rozwiązało, a także będzie to świadczyć o tym, że jako potencjalny klient zostaliśmy potraktowani poważnie.

Jak wygląda zmiana biura rachunkowego w praktyce?

Wszystko zależy od tego jakie procedury ma dane biuro rachunkowe wdrożone – my w WARIDO robimy to tak:

1. Klient otrzymuje maila powitalnego, który zawiera m.in. kontakt do: księgowej, kadrowej, naszego zarządu, działu IT i działu marketingu. Znaleźć można tam również link do zapisu do naszego newsletter’a i krótką informację o dalszych etapach podejmowania współpracy z naszą firmą.

2. Klient otrzymuje listę dokumentów do skompletowania, którą wystarczy, że przekaże do byłego biura rachunkowego. Może wówczas pełnić rolę pośrednika w ewentualnych rozmowach lub po prostu upoważnić nas do kontaktu w sprawie przeniesienia dokumentacji.

3. Do klienta dzwoni sprawująca nad naszymi systemami opiekę firma IT w celu skonfigurowania elektronicznego wysyłania dokumentów. Proces ten jest bardzo prosty po stronie klienta – wystarczy, że będzie miał włączony komputer i zezwoli informatykowi na zdalne podłączenie się do jego urządzenia na czas przeprowadzania konfiguracji.

I to tyle – wystarczą 3 proste kroki by podjąć współpracę z naszym biurem rachunkowym w zakresie usług księgowych i kadrowo-płacowych.

WARIDO – kompleksowa obsługa księgowa dla twojej firmy

Jeśli są państwo zainteresowani podjęciem współpracy z biurem rachunkowym, które “trzyma rękę na pulsie” to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Skontaktować można się z nami zarówno przez formularz wyceny usług, formularz kontaktowy jak i telefon (+48324766777) lub email (sekretariat@warido.com).

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

zmiany-w-e-paragonach-2023

Zmiany w e-paragonach 2023

Już od dnia 15 września podatnicy będą mieli możliwość udostępniania paragonów poprzez nową platformę Ministerstwa Finansów – tzw. HUB paragonowy. Jest to jedna ze zmian wprowadzonych w ramach pakietu uproszczeń (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej