fbpx

Jak zmienić biuro rachunkowe i być zadowolonym?

jak zmienić biuro rachunkowe

Współpracując z biurem rachunkowym nabywamy pewnych przyzwyczajeń związanych zarówno z kosztami ponoszonymi na obsługę księgową naszej firmy (koszty outsourcingu są mniejsze), a także z brakiem obowiązku przeprowadzania szkoleń dla działu finansowo-księgowego, utrzymywania dodatkowych stanowisk pracy czy też braku konieczności rozwiązywania kwestii spornych na linii pracodawca – pracownik. Zrozumiałym jest, że przez tą wygodę nie chcemy zmieniać tego modelu. Może jednak pojawić się, z różnych przyczyn, konieczność zmiany dostawcy usług księgowych. Jak zmienić biuro rachunkowe, żeby firma nie ucierpiała? Jakie są cechy dobrego biura rachunkowego?

Jak zmienić biuro rachunkowe?

Podejmując decyzję o zmianie biura rachunkowego decydujemy się poniekąd na nieznane – nie mamy pewności czy to dobra decyzja, nie wiemy czy biuro rachunkowe jest wystarczająco doświadczone by podołać obsłudze księgowej naszej firmy i nie wiemy jaką relację uda nam się z nowym biurem zbudować. Możemy jednak w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko podjęcia złej decyzji.

Na co zwrócić uwagę podczas zmiany biura rachunkowego?

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, ale.. warto pierw przejrzeć stronę internetową danego kandydata – pozwoli nam to zweryfikować chociażby podejście do klienta – zarówno potencjalnego, nowego jak i aktualnego. Jak to zrobić? Sprawdźmy na przykład, czy biuro rachunkowe informuje swoich klientów na bieżąco o zmianach w przepisach podatkowych lub innych istotnych kwestiach, o których powinni wiedzieć. Jeśli znajdziemy zakładkę z publikacjami, szkoleniami i newsletter’a to możemy być spokojni.

Umawiamy się na spotkanie (telefonicznie) – warto już podczas pierwszej rozmowy rozeznać czy w tym momencie “zawracamy komuś głowę” i czy rozmówca ma dla nas czas – jeśli odniesiemy wrażenie, że jesteśmy “intruzem”, to jako klient możemy być tak samo traktowani, a to rezultat zdecydowanie niepożądany.

Podczas pierwszego spotkania powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii – najważniejsze z nich to:

– czy na wejściu przywitał nas pracownik działu administracji – jest to oczywiście miłe, ale i świadczy również o tym, że w firmie funkcjonuje dział administracji, który będzie mógł zaopiekować się naszymi dokumentami, pismami, pocztą itp., a to z kolei zniweluje ryzyko występowania chaosu w naszej firmie,

– czy podczas spotkania zostaliśmy wysłuchani, a nasze oczekiwania zostały omówione – jeśli już podczas pierwszego spotkania natkniemy się na brak umiejętności słuchania to przyszła obsługa może wyglądać podobnie – w efekcie będziemy niezadowoleni, a relacja pomiędzy nami i biurem będzie niewłaściwa od samego początku,

– czy w spotkaniu oprócz pracownika działu sprzedaży brał również udział pracownik działu księgowego – jest to niezwykle istotne, gdyż pozwoli nam to poznać kompetencje nowego biura rachunkowego, będziemy mogli opowiedzieć jakiś problem i sprawdzić jak dane biuro rachunkowe by go rozwiązało, a także będzie to świadczyć o tym, że jako potencjalny klient zostaliśmy potraktowani poważnie.

Jak wygląda zmiana biura rachunkowego w praktyce?

Wszystko zależy od tego jakie procedury ma dane biuro rachunkowe wdrożone – my w WARIDO robimy to tak:

1. Klient otrzymuje maila powitalnego, który zawiera m.in. kontakt do: księgowej, kadrowej, naszego zarządu, działu IT i działu marketingu. Znaleźć można tam również link do zapisu do naszego newsletter’a i krótką informację o dalszych etapach podejmowania współpracy z naszą firmą.

2. Klient otrzymuje listę dokumentów do skompletowania, którą wystarczy, że przekaże do byłego biura rachunkowego. Może wówczas pełnić rolę pośrednika w ewentualnych rozmowach lub po prostu upoważnić nas do kontaktu w sprawie przeniesienia dokumentacji.

3. Do klienta dzwoni sprawująca nad naszymi systemami opiekę firma IT w celu skonfigurowania elektronicznego wysyłania dokumentów. Proces ten jest bardzo prosty po stronie klienta – wystarczy, że będzie miał włączony komputer i zezwoli informatykowi na zdalne podłączenie się do jego urządzenia na czas przeprowadzania konfiguracji.

I to tyle – wystarczą 3 proste kroki by podjąć współpracę z naszym biurem rachunkowym w zakresie usług księgowych i kadrowo-płacowych.

WARIDO – kompleksowa obsługa księgowa dla twojej firmy

Jeśli są państwo zainteresowani podjęciem współpracy z biurem rachunkowym, które “trzyma rękę na pulsie” to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Skontaktować można się z nami zarówno przez formularz wyceny usług, formularz kontaktowy jak i telefon (+48324766777) lub email (sekretariat@warido.com).

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Szukasz usług i wsparcia w tym zakresie?
Uzupełnij poniższy formularz.
Przygotujemy indywidualną ofertę!

zatrudnianie-obywateli-ukrainy-po-1-lipca-2024-r

Zatrudnianie obywateli Ukrainy po 1 lipca 2024 r.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, zdobyły ogromną popularność jako forma inwestycji. Aktualna wartość Bitcoina wynosi około 245 tysięcy złotych. Choć handel kryptowalutami może przynieść znaczne zyski, ważne jest zrozumienie związanych z tym obowiązków podatkowych.

Czytaj więcej »
nowe-przepisy-dla-operatorow-platform-cyfrowych-2024

Nowe przepisy dla operatorów platform cyfrowych 2024

Od 1 lipca 2024 roku wejdą w życie przepisy nakładające na operatorów platform cyfrowych obowiązek gromadzenia i przekazywania administracji podatkowej informacji o sprzedawcach dokonujących transakcji za pośrednictwem tych platform. Zmiany te wynikają z ustawy z dnia 23 maja 2024 roku, która wprowadza nowe regulacje w zakresie wymiany informacji podatkowych z innymi krajami.

Czytaj więcej »
fuzje-transgraniczne-globalny-sukces-dlafirm

Fuzje Transgraniczne – globalny sukces dla firm

Globalizacja gospodarki oraz dynamiczny rozwój technologii sprawiają, że coraz więcej firm decyduje się na ekspansję międzynarodową. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu są fuzje transgraniczne. Proces ten umożliwia przedsiębiorstwom dostęp do nowych rynków, technologii oraz zasobów, które w przeciwnym razie byłyby trudno dostępne. W artykule przyjrzymy się bliżej, czym są fuzje transgraniczne, jakie korzyści przynoszą oraz jakie wyzwania wiążą się z ich realizacją.

Czytaj więcej »

Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.