Biuro rachunkowe – dlaczego warto wybrać outsourcing księgowości?

Biuro rachunkowe - dlaczego warto wybrać outsourcing księgowości

Biuro rachunkowe to odpowiednie rozwiązanie dla większości firm z niemal wszystkich branż. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług księgowych biura rachunkowego, a także na outsourcing kadrowo-płacowy. Dlaczego tak się dzieje? Jakie korzyści daje współpraca z biurem rachunkowym?

Biuro rachunkowe – brak problemów kadrowych

W dzisiejszych czasach wewnętrzna księgowość to spore ryzyko – w każdej chwili możemy z różnych przyczyn stracić kluczowego pracownika co może zachwiać naszą firmą. Jeśli zdecydujemy się na dobre biuro rachunkowe to możemy być pewni, że nasza firma nie będzie borykała się z problemami kadrowymi, a księgowość zachowa istotną ciągłość.

Biuro rachunkowe – bezpieczeństwo dla twojej firmy

Korzystając z usług księgowych biura rachunkowego, możemy być pewni, że ewentualnie popełnione przez naszą firmę błędy zostaną szybko wychwycone i naprawione. Jeśli jednak nasz pracownik popełni błąd i otrzymamy karę to nie możemy liczyć na to, że zostanie ona przez niego pokryta (przynajmniej nie w całości). Jeżeli współpracujemy z biurem rachunkowym to tego rodzaju kary są pokrywane z obowiązkowego ubezpieczenia biura rachunkowego.

Biuro rachunkowe – rzetelność usług księgowych

Żadne dobre biuro rachunkowe nie chce splamić swojej wiarygodności błędami wynikającymi z braku wiedzy swoich pracowników, dlatego też możemy być pewni, że nasza firma jest w rękach dobrze przeszkolonych profesjonalistów. Odpadają nam wówczas koszty związane ze szkoleniem naszego działu księgowego oraz chociażby utrzymania ich stanowisk pracy.

Biuro rachunkowe XXI wieku – komunikacja z księgowością

Jeżeli obawiasz się, że korzystając z usług księgowych biura rachunkowego twój kontakt z księgową będzie niewystarczający to jesteś w błędzie. W dobie telefonów, wideokonferencji, Team-Viewer’ów i współdzielonych pulpitów zdalnych nie doznasz negatywnych odczuć w związku z tym, że w twojej firmie nie ma działu księgowego.

Dostarczanie dokumentów do biura rachunkowego

Zaobserwowaliśmy, że coraz rzadziej nasi klienci decydują się na fizyczne dostarczanie dokumentów do naszego biura rachunkowego – wolą robić to w formie elektronicznej, np. za pomocą skanów, udostępnionego folderu działającego na zasadzie torrent’a czy też przesyłania swojej ewidencji w elektronicznej formie, którą zaciągamy do naszego systemu księgowego. Jest to wygodne rozwiązanie, ale i również ekologiczne – nie zużywamy papieru i nie spalamy paliwa.

Biuro rachunkowe w twojej firmie

Jeżeli nie wyobrażasz sobie, że w twojej firmie nie ma działu księgowego, możesz zdecydować się na mobilne usługi księgowe polegające na dojeżdżaniu pracownika naszego biura rachunkowego do twojej firmy. Jest to pewnego rodzaju kompromis polecany dla firm preferujących kontakt face-to-face czy też lubiących sprawować nadzór nad dostawcami usług.

Współpraca z naszym biurem rachunkowym

Ze względu na elastyczność naszych systemów, a także na doświadczenie na wielu płaszczyznach, podejmujemy współpracę z nowymi klientami na przestrzeni nawet tego samego miesiąca. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą to zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu +48324766777 lub adresem email sekretariat@warido.com. Po podpisaniu umów rozpoczniemy proces przenoszenia księgowości do naszego biura – czyli po prostu dostarczymy aktualnym księgowym listę dokumentów do skompletowania, które są dla nas niezbędne do kontynuacji ich pracy.

Zapraszamy do kontaktu!

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

eksploracja-ksiegowosci

Co to jest eksploracja księgowości?

Precyzyjne zarządzanie księgowością to klucz do sukcesu każdej organizacji. Zarówno właściciele, jak i kierownictwo są zobowiązani do ścisłego monitorowania sytuacji finansowej firmy, aby gwarantować jej trwałość i ekspansję. Niemniej jednak (…)

Czytaj więcej »
otwarcie-biznesu-w-sieci

Otwarcie biznesu w sieci – kluczowe informacje

Uruchomienie własnej firmy to skomplikowany zadanie, związane z dokładnym planowaniem i przygotowaniem różnych aspektów. Jest to klucz do ewentualnej realizacji sukcesu. W kontekście zawiłości biurokratycznych, spotykanych w siedzibach różnych instytucji, cały proces może wywoływać (…)

Czytaj więcej »
ocena-wartosci-firm

Ocena wartości firm

Wycena przedsiębiorstw ma różne cele oraz funkcje. Może służyć jako wsparcie decyzyjne – i umożliwiać podejmowanie optymalnych z punktu widzenia firmy decyzji – lub jako informacja dla organów udzielających finansowania. Można ją (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej