Automatyczna windykacja z enova365

automatyczna windykacja z enova365 biuro rachunkowe

Jako biuro rachunkowe pracujące w programie księgowym enova365 dajemy naszym klientom wiele możliwości – jedną z nich jest możliwość automatycznej windykacji ich kontrahentów z wykorzystaniem harmonogramu zadań, wiadomości mailowych i SMS w oparciu o ich na bieżąco prowadzone rozrachunki. Ta funkcjonalność wymaga jednak ogromnej systematyczności po stronie klienta, a także sumienności w opisywaniu przelewów – to z kolei załatwia usługa WebService, o której pisaliśmy w poprzednich artykułach.

Automatyczna windykacja kontrahentów z enova365

Harmonogram zadań to miejsce, w którym możemy określić jakie zdarzenia mają się wykonać automatycznie przy spełnieniu określonych warunków. Jest to tak na prawdę ogromne “pole do popisu” dla naszej kreatywności. Chcielibyśmy się jednak skupić na automatycznej windykacji bezpośrednio z programu enova365.

W harmonogramie mamy możliwość określenia po jakim czasie od upływu terminu płatności ma się wysłać mail/SMS windykujący danego kontrahenta oraz jaką ma mieć treść. Możemy w treści nawet ująć indywidualną kwotę do zapłaty dla każdego kontrahenta – dzięki temu każdy SMS będzie spersonalizowany, a jednocześnie uniwersalny. W analogiczny sposób można wysyłać informacje o wystawionej fakturze, jej kwocie i numerze – wysyłka maili/SMS odbędzie się automatycznie po wystawieniu faktur lub równocześnie z momentem zatwierdzenia każdej faktury – możemy to sami określić.

Enova365 – dlaczego warto zdecydować się na automatyczną windykację?

Badania pokazują, że sporo firm ma problem z płynnością finansową – często z powodu problemów z płynnością finansową ich kontrahentów. To powoduje, że w pewien sposób “koło się zamyka” i problemy naszych odbiorców stają się naszymi problemami. Oprócz nieuregulowanych faktur dochodzi aspekt konieczności obdzwaniania kontrahentów i przypominania im o płatności – każdemu z osobna, każdemu trzeba powiedzieć praktycznie jedno i to samo i bardzo często są to co miesiąc powtarzające się firmy – kojarzycie? Automatyczna windykacja z enova365 nie zawsze uskuteczni ściąganie należności, ale zawsze pozwoli na zaoszczędzenie czasu, który musielibyśmy na to poświęcić. Dlatego właśnie polecamy to rozwiązanie naszym klientom i sami z niego korzystamy.

Biuro rachunkowe – dostawca usług księgowych czy coś więcej?

Na powyższe pytanie każdy przedsiębiorca i każde przedsiębiorstwo muszą odpowiedzieć sobie sami – czy od swojego biura rachunkowego będą oczekiwali wyłącznie zaksięgowania dokumentów i wysyłki deklaracji podatkowych w terminie czy może przydałoby się jeszcze kilka usług około-księgowych takich jak automatyczna windykacja, automatycznie i na bieżąco rozliczane rozrachunki, przygotowywanie paczek z przelewami czy udostępnienie dostępu do tzw. “Panelu klienta biura rachunkowego” od enova365, gdzie jest możliwość podglądu swojej księgowości online. Warto więc postawić na biuro rachunkowe pracujące z systemem enova365 – co więcej – powinno to być biuro, które ten program rozwija pod kątem sygnałów i potrzeb swoich klientów.

Automatyczna windykacja kontrahentów

Automatyczna windykacja kontrahentów z enova365 to decyzja, która pozwoli nam na poprawę wydajności naszych pracowników – nie będą musieli rozpraszać się koniecznością obdzwaniania dłużników oraz pozwoli nam posiadać windykację na miarę XXI wieku. Coraz częściej systematyczne i schematyczne prace zastępuje się harmonogramami zadań, które z automatu wykonują pracę za naszych pracowników lub za nas samych. Jeśli są państwo zainteresowani wyżej opisanym rozwiązaniem to zapraszamy do kontaktu – chętnie podejmiemy z państwem współpracę zarówno w zakresie usług księgowych jak i dodatkowych czynności, które ułatwią prowadzenie firmy.

Indywidualną wycenę naszych usług można uzyskać wypełniając krótki i prosty formularz wyceny znajdujący się w zakładce “Wycena usług“. Zapraszamy!

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

eksploracja-ksiegowosci

Co to jest eksploracja księgowości?

Precyzyjne zarządzanie księgowością to klucz do sukcesu każdej organizacji. Zarówno właściciele, jak i kierownictwo są zobowiązani do ścisłego monitorowania sytuacji finansowej firmy, aby gwarantować jej trwałość i ekspansję. Niemniej jednak (…)

Czytaj więcej »
otwarcie-biznesu-w-sieci

Otwarcie biznesu w sieci – kluczowe informacje

Uruchomienie własnej firmy to skomplikowany zadanie, związane z dokładnym planowaniem i przygotowaniem różnych aspektów. Jest to klucz do ewentualnej realizacji sukcesu. W kontekście zawiłości biurokratycznych, spotykanych w siedzibach różnych instytucji, cały proces może wywoływać (…)

Czytaj więcej »
ocena-wartosci-firm

Ocena wartości firm

Wycena przedsiębiorstw ma różne cele oraz funkcje. Może służyć jako wsparcie decyzyjne – i umożliwiać podejmowanie optymalnych z punktu widzenia firmy decyzji – lub jako informacja dla organów udzielających finansowania. Można ją (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej