Zaznacz stronę

Prawidłowa konfiguracja programu enova365 jest kluczowa dla zwiększenia wydajności swoich pracowników poprzez zastąpienie automatycznymi procesami powtarzających się czynności wykonywanych w systemie. Wybór dobrego systemu ERP dla swojej firmy nie wystarczy, jeżeli jego wdrożenie zostanie przeprowadzone nieprawidłowo. Jeżeli zdecydujemy się na obsługę przez biuro rachunkowe to warto również określić optymalny model współpracy i podział pracy.

Prawidłowa konfiguracja programu enova365

Z naszego doświadczenia wynika, że prawidłowa konfiguracja programu enova365 jest kluczowa dla właściwego wykorzystania możliwości jakie daje ten system. Każde wdrożenie enova365 powinno przebiegać indywidualnie i być poprzedzone szczegółową analizą danego przedsiębiorstwa pod kątem jego działalności, procedur wewnętrznych, rodzajów stanowisk, podziału obowiązków czy też danych, na podstawie których management podejmuje decyzje itd. Dopiero posiadając te informacje mamy możliwość opracowania konceptu konfiguracji enova365 i jego wdrożenie.

Prawidłowa konfiguracja enova365 rzutować będzie również na cenę usług księgowych biura rachunkowego – im więcej będzie się działo automatycznie tym niższy będzie koszt obsługi księgowej.

Praca na wspólnej bazie danych z biurem rachunkowym w enova365

Program enova365 daje możliwość pracy na jednej bazie danych wspólnie z obsługującym naszą firmę biurem rachunkowym. Wystarczy, że firma świadcząca usługi księgowe podłączy się do nas zdalnie przez terminal i zaloguje się do systemu enova365.

Jest to często wybierany model współpracy przez naszych klientów, którzy posiadają pakiet enova365, a nie chcą tworzyć w swojej firmie działu księgowego, chociażby ze względu na konieczność przeprowadzania szkoleń, stosunkowo niską odpowiedzialność za popełnione błędy, dłuższe lub krótsze absencje pracowników czy też problemy związane z rekrutacją dobrego specjalisty z zakresu księgowości.

Współpraca z biurem rachunkowym w enova365 a dział księgowy

Jeżeli w naszej firmie posiadamy dział finansowo-księgowy, który odpowiedzialny jest nie tylko za księgowanie dokumentów i nie chcemy go likwidować w związku z rozpoczęciem współpracy w zakresie usług księgowych z biurem rachunkowym to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w enova365 podzielić się zadaniami – pozwoli nam to zredukować koszt usług biura rachunkowego i jednocześnie zachować wartościowych pracowników w swojej firmie.

Nasi klienci, którzy decydują się na właśnie taki model współpracy w enova365 korzystają z usług naszego biura w zakresie księgowania faktur i innych dokumentów źródłowych, wyliczania podatków, prowadzenia ewidencji dla potrzeb VAT i VAT-UE, a tzw. rozrachunki czyli parowanie faktur z płatnościami zostawiają po swojej stronie.

Integracja enova365 z bankiem

Jeżeli nasza firma jest klientem banku, który ma możliwość integracji z systemem enova365 to możemy korzystać z tzw. usługi WebService, która umożliwia m.in. pobranie historii operacji na rachunkach i wyciągu w formie XML, PDF, MT940, wysłanie zleceń krajowych (płatność w PLN), w tym zleceń z opcją SORBNET oraz dodatkowo płatności do ZUS, US i zleceń płacowych, wysłanie zlecenia wewnętrznego (między rachunkami firmy), wysłanie przelewu walutowego i europejskiego, a także wysłanie zleceń polecenia zapłaty – wszystko to bezpośrednio z programu księgowego. Wymienione zlecenia można przesyłać w formie pojedynczych zleceń lub paczek, które mogą zostać przygotowane przez obsługujące nas biuro rachunkowe w enova365 i zaimportowane do naszego banku. Osoba odpowiedzialna za dokonywanie przelewów będzie już tylko musiała zaakceptować te przelewy, które chce zrealizować lub odrzucić te, które chce zrealizować później.

Banki, które są kompatybilne z enova365 w zakresie usługi WebService to Raiffeisen Polbank, BGŻ BNP Paribas, Bank PEKAO, ING Bank Śląski oraz Bank Millennium.

WARIDO – biuro rachunkowe z enova365

Program enova365 daje wiele możliwości jeśli chodzi o wybór modelu współpracy pomiędzy biurem rachunkowym, a klientem zarówno w obszarze księgowości jak i pozostałych obszarach np. Business Inteligence czy HR (kadry i płace). Do każdego z naszych klientów podchodzimy indywidualnie biorąc pod uwagę wyżej opisane czynniki. Na ich podstawie mamy możliwość zaproponowania optymalnego dla naszego klienta modelu współpracy, by jego firma nie została „wywrócona do góry nogami”, ale by odczuł podjęcie współpracy ze specjalistami, w postaci poprawy wydajności pracy jego pracowników, usprawnienia workflow, zminimalizowania ilości błędów pojawiających się podczas manualnej pracy, a także zmniejszenia kosztów pojawiających się w związku ze sprawami administracyjno-finansowymi jego firmy.

Usługi księgowe w enova365

Firmy zainteresowane podjęciem współpracy z naszym biurem rachunkowym w zakresie czy to wdrożenia enova365 czy też obsługi księgowej zarówno na ich programie jak i na naszym prosimy o kontakt pod adresem email sekretariat@warido.com . Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Państwem najszybciej jak to możliwe w celu omówienia szczegółów Państwa działalności i przygotowania indywidualnej oferty na obsługę księgową i kadrowo-płacową. Zapraszamy do współpracy!

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now ButtonZadzwoń teraz!