Zaznacz stronę

Działając jako biuro rachunkowe w Rybniku od 2005 roku budujemy swoją stabilną pozycję na rynku usług księgowych, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Świadcząc nowoczesne usługi księgowe w programie enova365 dajemy naszym klientom znacznie więcej niż można by oczekiwać od biura rachunkowego, a nasz zakres terytorialny nie mieści się wyłącznie w granicach miasta Rybnik – obsługujemy klientów z całej Polski, Czech, Słowacji i Niemiec, a Rybnik jest naszą główną siedzibą.

Biuro rachunkowe w Rybniku

Siedziba naszego biura rachunkowego mieści się przy ulicy Wodzisławskiej 358 w Rybniku. Świadcząc usługi księgowe na terenie całego kraju zdobyliśmy doświadczenie na wielu płaszczyznach i w wielu branżach – począwszy od obsługi księgowej spółek z branży górnictwa, poprzez spółki emitujące bloki reklamowe w stacjach telewizyjnych i kończąc na liczących się na rynku e-commerce sklepach internetowych.

Usługi księgowe w Rybniku

Nasi klienci dostarczają nam dokumenty księgowe elektronicznie poprzez chmurę, email, sharepoint lub udostępniony folder działający na zasadzie torrent’a. Pozwala nam to na błyskawiczne i bieżące świadczenie usług księgowych – faktury księgowane są do 48h od momentu ich dostarczenia.

Bieżąco księgowane dokumenty pozwalają na rzetelną weryfikację swoich rozrachunków – zarówno należności jak i zobowiązań, a następnie ich automatyczną windykację. Klienci korzystający z usługi WebService otrzymują również gotowe paczki z przelewami i następnie sami decydują, które przelewy mają zostać zrealizowane, a które nie – ściąga to z naszych klientów konieczność dokonywania przelewów ręcznie.

Założenie spółki w Rybniku

Przedsiębiorcy, którzy rozważają założenie spółki mogą to zrobić z naszą pomocą przez internet – bez konieczności wychodzenia z domu. Decydując się następnie na współpracę z naszym biurem rachunkowym w zakresie usług księgowych otrzymują 50% zwrot kosztów. Cały proces założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością trwa około 45 minut, następnie po około 24h sąd wzywa nas do uzupełnienia braków (są to pisma, których nie można dostarczyć przez system s24, w którym zakłada się spółkę). Po dostarczeniu braków, które dla państwa przygotujemy nasza spółka zostaje wpisana do KRS.
Zachęcamy również do skorzystania z naszego szkolenia online, w którym wyjaśniamy proces założenia spółki przez internet: Jak założyć spółkę przez internet?

Rejestracja spółki do VAT w Rybniku

Nowo założone spółki mają nadany numer NIP, jednak nie figurują w rejestrze jako czynny podatnik VAT. Jeśli rejestracja do VAT jest obligatoryjna dla danego podmiotu lub jeśli spółka podejmuje taką decyzję to należy przejść przez procedurę rejestracyjną. Polega ona na dostarczeniu do urzędu skarbowego w Rybniku (w przypadku rybnickich spółek) m.in. takich dokumentów jak umowa najmu lub dokumentu potwierdzającego, że nieruchomość, w której spółka ma siedzibę jest jej własnością, VAT-R, umowy z bankiem, umowy spółki. Jeśli jest taka konieczność to należy również zaktualizować dane w urzędzie skarbowym poprzez złożenie NIP-8. Po dostarczeniu dokumentów możemy spodziewać się w naszej siedzibie kontroli polegającej na wizji lokalnej – służy to m.in. sprawdzeniu czy nasza siedziba rzeczywiście znajduje się pod danym adresem.

Współpraca z naszym biurem rachunkowym

Jeśli są państwo zainteresowani podjęciem współpracy z naszym biurem rachunkowym i chcieliby państwo otrzymać indywidualną wycenę usług to zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy lub formularz wyceny lub pod adresem email sekretariat@warido.com. Zapraszamy również do zapisu do naszego newsletter’a, w którym publikujemy nowości podatkowe dla naszych klientów i pozostałych przedsiębiorców.

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now Button