Biuro rachunkowe w Rybniku

Działając jako biuro rachunkowe w Rybniku od 2005 roku budujemy swoją stabilną pozycję na rynku usług księgowych, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Świadcząc nowoczesne usługi księgowe w programie enova365 dajemy naszym klientom znacznie więcej niż można by oczekiwać od biura rachunkowego, a nasz zakres terytorialny nie mieści się wyłącznie w granicach miasta Rybnik – obsługujemy klientów z całej Polski, Czech, Słowacji i Niemiec, a Rybnik jest naszą główną siedzibą.

Biuro rachunkowe w Rybniku

Siedziba naszego biura rachunkowego mieści się przy ulicy Wodzisławskiej 358 w Rybniku. Świadcząc usługi księgowe na terenie całego kraju zdobyliśmy doświadczenie na wielu płaszczyznach i w wielu branżach – począwszy od obsługi księgowej spółek z branży górnictwa, poprzez spółki emitujące bloki reklamowe w stacjach telewizyjnych i kończąc na liczących się na rynku e-commerce sklepach internetowych.

Usługi księgowe w Rybniku

Nasi klienci dostarczają nam dokumenty księgowe elektronicznie poprzez chmurę, email, sharepoint lub udostępniony folder działający na zasadzie torrent’a. Pozwala nam to na błyskawiczne i bieżące świadczenie usług księgowych – faktury księgowane są do 48h od momentu ich dostarczenia.

Bieżąco księgowane dokumenty pozwalają na rzetelną weryfikację swoich rozrachunków – zarówno należności jak i zobowiązań, a następnie ich automatyczną windykację. Klienci korzystający z usługi WebService otrzymują również gotowe paczki z przelewami i następnie sami decydują, które przelewy mają zostać zrealizowane, a które nie – ściąga to z naszych klientów konieczność dokonywania przelewów ręcznie.

Założenie spółki w Rybniku

Przedsiębiorcy, którzy rozważają założenie spółki mogą to zrobić z naszą pomocą przez internet – bez konieczności wychodzenia z domu. Decydując się następnie na współpracę z naszym biurem rachunkowym w zakresie usług księgowych otrzymują 50% zwrot kosztów. Cały proces założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością trwa około 45 minut, następnie po około 24h sąd wzywa nas do uzupełnienia braków (są to pisma, których nie można dostarczyć przez system s24, w którym zakłada się spółkę). Po dostarczeniu braków, które dla państwa przygotujemy nasza spółka zostaje wpisana do KRS.
Zachęcamy również do skorzystania z naszego szkolenia online, w którym wyjaśniamy proces założenia spółki przez internet: Jak założyć spółkę przez internet?

Rejestracja spółki do VAT w Rybniku

Nowo założone spółki mają nadany numer NIP, jednak nie figurują w rejestrze jako czynny podatnik VAT. Jeśli rejestracja do VAT jest obligatoryjna dla danego podmiotu lub jeśli spółka podejmuje taką decyzję to należy przejść przez procedurę rejestracyjną. Polega ona na dostarczeniu do urzędu skarbowego w Rybniku (w przypadku rybnickich spółek) m.in. takich dokumentów jak umowa najmu lub dokumentu potwierdzającego, że nieruchomość, w której spółka ma siedzibę jest jej własnością, VAT-R, umowy z bankiem, umowy spółki. Jeśli jest taka konieczność to należy również zaktualizować dane w urzędzie skarbowym poprzez złożenie NIP-8. Po dostarczeniu dokumentów możemy spodziewać się w naszej siedzibie kontroli polegającej na wizji lokalnej – służy to m.in. sprawdzeniu czy nasza siedziba rzeczywiście znajduje się pod danym adresem.

Współpraca z naszym biurem rachunkowym

Jeśli są państwo zainteresowani podjęciem współpracy z naszym biurem rachunkowym i chcieliby państwo otrzymać indywidualną wycenę usług to zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy lub formularz wyceny lub pod adresem email sekretariat@warido.com. Zapraszamy również do zapisu do naszego newsletter’a, w którym publikujemy nowości podatkowe dla naszych klientów i pozostałych przedsiębiorców.

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

zmiany-w-e-paragonach-2023

Zmiany w e-paragonach 2023

Już od dnia 15 września podatnicy będą mieli możliwość udostępniania paragonów poprzez nową platformę Ministerstwa Finansów – tzw. HUB paragonowy. Jest to jedna ze zmian wprowadzonych w ramach pakietu uproszczeń (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej