Twój e-PIT dla przedsiębiorców nie od 2020 roku

twój e-pit dla przedsiębiorców 2020

Prezydent podpisał nowelizację ustawy, która miała wprowadzić e-PIT dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Za sprawą nowelizacji termin wprowadzenia Twój e-PIT dla przedsiębiorców zostaje przesunięty. Na kiedy?

Usługa Twój e-PIT

W 2019 roku osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej miały możliwość rozliczenia podatku dochodowego przez internet. Urząd skarbowy wypełniał wstępnie deklarację podatkową, a podatnik musiał ją tylko zweryfikować i zatwierdzić (podpisać ePUAP).

Twój e-PIT dla przedsiębiorców

Ministerstwo Finansów obiecywało, że od 15 lutego 2020 roku również osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą będą mogły rozliczyć podatek dochodowy przez internet, czyli wysłać PIT-36 lub PIT-36L lub PIT-28. Nowelizacja ustawy pozbawiła przedsiębiorców nadziei, że tak się stanie.

Komunikat Kancelarii Prezydenta

Kancelaria Prezydenta po podpisaniu nowelizacji ustawy opublikowała następujący komunikat:

Ponieważ w ocenie resortu finansów dochowanie powyższego terminu nie jest możliwe, w drodze niniejszej ustawy zawężono zakres usługi polegającej na udostępnieniu przez organy administracji skarbowej wstępnie wypełnionych zeznań podatkowych. Usługa ta nie będzie miała zastosowania do deklaracji podatkowych: PIT-28S, PIT-36S i PIT-36LS składanych przez podatników będących przedsiębiorstwem w spadku oraz do zeznań podatkowych zawartych w formularzu PIT-36L

Od kiedy Twój e-PIT dla pozostałych podatników

Osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej będą mogły od 15 lutego 2020 roku logować się do usługi Twój e-PIT i za jej pośrednictwem indywidualnie lub wspólnie z małżonkiem czy jako osoba samotnie wychowująca dzieci, rozliczyć się. Będą mogły również przekazać 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.

W innej naszej publikacji można przeczytaj o uldze termomodernizacyjnej, a tutaj o uldze na dzieci.

Podsumowanie

Przedsiębiorcy będą musieli jeszcze poczekać na rozliczanie podatku dochodowego via internet. Pozostałe osoby fizyczne mogą to zrobić od 15 lutego do 30 kwietnia. Jeśli nie zmieszczą się w tym terminie to ich deklaracje rozliczeniowe zostaną automatycznie wysłane do urzędu skarbowego.

Zachęcamy do zapisania się do naszego Newsletter’a i bycia na bieżąco.

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

eksploracja-ksiegowosci

Co to jest eksploracja księgowości?

Precyzyjne zarządzanie księgowością to klucz do sukcesu każdej organizacji. Zarówno właściciele, jak i kierownictwo są zobowiązani do ścisłego monitorowania sytuacji finansowej firmy, aby gwarantować jej trwałość i ekspansję. Niemniej jednak (…)

Czytaj więcej »
otwarcie-biznesu-w-sieci

Otwarcie biznesu w sieci – kluczowe informacje

Uruchomienie własnej firmy to skomplikowany zadanie, związane z dokładnym planowaniem i przygotowaniem różnych aspektów. Jest to klucz do ewentualnej realizacji sukcesu. W kontekście zawiłości biurokratycznych, spotykanych w siedzibach różnych instytucji, cały proces może wywoływać (…)

Czytaj więcej »
ocena-wartosci-firm

Ocena wartości firm

Wycena przedsiębiorstw ma różne cele oraz funkcje. Może służyć jako wsparcie decyzyjne – i umożliwiać podejmowanie optymalnych z punktu widzenia firmy decyzji – lub jako informacja dla organów udzielających finansowania. Można ją (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej