Zaznacz stronę

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa uruchamiają od 1 lutego 2021r. internetowy e-Urząd Skarbowy na stronie podatki.gov.pl. Dzięki temu będzie można załatwić sprawy podatkowe bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym, na poczcie czy w banku.

Na początek udostępnionych będzie sześć e-usług. Pierwsza to zintegrowanie e-Urzędu Skarbowego z najpopularniejszą obecnie usługą KAS, czyli Twoim e-PIT. Później planowane jest udostępnienie usług i funkcjonalności m.in. dotyczących: e-zaświadczenia, integracji z serwisem e-Toll, usługi dla notariuszy i komorników sądowych, kolejne usługi dla podatników, dotyczące m.in. składania wniosków i udostępniania informacji o stanie spraw.

Usługi i funkcjonalność – e-Urząd Skarbowy

Na początku, czyli już od 1.02.2021 r. e-Urząd Skarbowy oferuje:

· Dostęp do swoich danych podatkowych ( dane o podatniku, działalności gospodarczej, mikrorachunku podatkowym i historii logowania)

· Integrację z usługą Twój e-PIT

· Informację o nałożonych mandatach

· Dostęp do aplikacji e-mikrofirma

· Możliwość płatności online ( na początek przez osoby fizyczne w zakresie PIT, CIT, VAT, PCC, podatku od spadków i darowizn, karty podatkowej, opłaty skarbowej, pozostałych podatków i należności niepodatkowych i mandatów). W serwisie będzie dostępna historia płatności online

· Możliwość złożenia w formie elektronicznej niektórych pism ( np. wniosku o zaliczenie nadpłaty/zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań). Dostępna będzie historia wysyłanych dokumentów

Od 15 lutego udostępnione w e-Urzędzie Skarbowym zostaną również roczne zeznania podatkowe w ramach usługi Twój e-PIT.

Dostęp do serwisu e-Urząd Skarbowy będzie możliwy tylko ze strony podatki.gov.pl po zalogowaniu się Profilem Zaufanym, e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną. DO usługi Twój e-PIT będzie można zalogować się także danymi podatkowymi.

Serwis działa przez całą dobę i można z niego korzystać z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu. Użytkownik będzie miał dostęp do informacji i usług dotyczących go bezpośrednio, a w kolejnych etapach również do spraw innych podatników, do których uzyskał pełnomocnictwo lub dostęp do konta.

Newsletter

Zachęcamy do zapisania się do newsletter’a naszego biura rachunkowego i bycia na bieżąco!

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now Button