Zaznacz stronę

Jutro, tj. 28.08.2019r. mają zakończyć się konsultacje dotyczące projektu rozporządzenia, który stworzy alternatywę dla tradycyjnych kas fiskalnych, czyli kasy fiskalne na smartfona. Jeśli rozporządzenie wejdzie w życie, to od 1 stycznia 2020r. będzie można używać smartfonów do ewidencji sprzedaży.

Kto jest pomysłodawcą kas fiskalnych na smartfona?

Pomysłodawcą jest Ministerstwo Finansów, a projekt rozporządzenia jest dzisiaj ostatni dzień omawiany w resorcie finansów. Ministerstwo jednak ściąga z siebie obowiązek przygotowania programu na smartfona i w przygotowanym rozporządzeniu podaje wytyczne dla programistów i minimalne wymagania, a także funkcje, które musi spełniać i posiadać dany program.

Dla kogo mobilne kasy fiskalne?

Mobilne kasy fiskalne zgodnie z rozporządzeniem będą mogły być używane przez czynnych jak i zwolnionych podatników VAT. Ma to na celu zmniejszenie kosztów wywiązywania się podatników z obowiązku ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących oraz usprawnienie procesów rejestracji i kontroli sprzedaży detalicznej w czasie rzeczywistym. Będzie to również pomoc dla administracji skarbowej w zwalczaniu nierejestrowanej sprzedaży oraz uchylania się od opodatkowania w zakresie VAT poprzez wprowadzone mechanizmy kontrolne.

Rozporządzenie

Treść projektu rozporządzenia jest dostępna tutaj.

Podsumowanie

Kasy fiskalne online mogą okazać się przestarzałe szybciej niż na dobre zostaną wprowadzone. Ma to się stać za sprawą mobilnych kas fiskalnych, a konkretnie oprogramowania dostępnego na smartfony, które umożliwi ewidencję sprzedaży. Jeszcze nie wiadomo jaki będzie koszt zakupu takiego oprogramowania, ale skoro jednym z powodów wprowadzenia takiego rozwiązania jest obniżenie kosztów po stronie przedsiębiorców to mamy nadzieję na rozsądne ceny.

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now ButtonZadzwoń teraz!