Kasy fiskalne na smartfona

Kasy fiskalne na smartfona

Jutro, tj. 28.08.2019r. mają zakończyć się konsultacje dotyczące projektu rozporządzenia, który stworzy alternatywę dla tradycyjnych kas fiskalnych, czyli kasy fiskalne na smartfona. Jeśli rozporządzenie wejdzie w życie, to od 1 stycznia 2020r. będzie można używać smartfonów do ewidencji sprzedaży.

Kto jest pomysłodawcą kas fiskalnych na smartfona?

Pomysłodawcą jest Ministerstwo Finansów, a projekt rozporządzenia jest dzisiaj ostatni dzień omawiany w resorcie finansów. Ministerstwo jednak ściąga z siebie obowiązek przygotowania programu na smartfona i w przygotowanym rozporządzeniu podaje wytyczne dla programistów i minimalne wymagania, a także funkcje, które musi spełniać i posiadać dany program.

Dla kogo mobilne kasy fiskalne?

Mobilne kasy fiskalne zgodnie z rozporządzeniem będą mogły być używane przez czynnych jak i zwolnionych podatników VAT. Ma to na celu zmniejszenie kosztów wywiązywania się podatników z obowiązku ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących oraz usprawnienie procesów rejestracji i kontroli sprzedaży detalicznej w czasie rzeczywistym. Będzie to również pomoc dla administracji skarbowej w zwalczaniu nierejestrowanej sprzedaży oraz uchylania się od opodatkowania w zakresie VAT poprzez wprowadzone mechanizmy kontrolne.

Rozporządzenie

Treść projektu rozporządzenia jest dostępna tutaj.

Podsumowanie

Kasy fiskalne online mogą okazać się przestarzałe szybciej niż na dobre zostaną wprowadzone. Ma to się stać za sprawą mobilnych kas fiskalnych, a konkretnie oprogramowania dostępnego na smartfony, które umożliwi ewidencję sprzedaży. Jeszcze nie wiadomo jaki będzie koszt zakupu takiego oprogramowania, ale skoro jednym z powodów wprowadzenia takiego rozwiązania jest obniżenie kosztów po stronie przedsiębiorców to mamy nadzieję na rozsądne ceny.

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

zmiany-w-e-paragonach-2023

Zmiany w e-paragonach 2023

Już od dnia 15 września podatnicy będą mieli możliwość udostępniania paragonów poprzez nową platformę Ministerstwa Finansów – tzw. HUB paragonowy. Jest to jedna ze zmian wprowadzonych w ramach pakietu uproszczeń (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej