Zaznacz stronę

Od 1 września 2019 roku obowiązuje Biała Lista podatników VAT. Oznacza to, że jeżeli płacimy za fakturę, której wartość jest większa od 15 000,00 PLN to musimy sprawdzić naszego kontrahenta, a konkretnie jego rachunek bankowy. Warto więc wybrać zintegrowany z Białą Listą program do fakturowania czy nawet cały nowoczesny program księgowy, z którego poziomu będziemy mogli wypuszczać przelewy i równocześnie sprawdzać rachunki bankowe kontrahentów. Gdzie można weryfikować kontrahentów? Który program księgowy wybrać? Czy warto podejmować ryzyko i szukać rozwiązania na własną rękę?

Biała Lista podatników VAT

Biała lista podatników VAT jest dostępna na stronie Ministerstwa Finansów – https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka. Obowiązuje jednak limit –
30 weryfikacji / 24h / IP, więc bez integracji programu księgowego przy pomocy API z Białą Listą firmy będą miały problem z prawidłowym funkcjonowaniem.

Kary za przelew na niezgłoszony rachunek bankowy kontrahenta

Jeśli zapłacimy kwotę powyżej 15 000,00 PLN na rachunek bankowy kontrahenta, który nie jest zgłoszony w Urzędzie Skarbowym lub CEIDG to ten zakup nie będzie mógł być zaliczony do kosztów uzyskania przychodu. Ostatnią deską ratunku jest poinformowanie o takiej płatności Urzędu Skarbowego właściwego dla naszego kontrahenta w terminie 3 dni od daty tej płatności. Kary będą obowiązywać dopiero od stycznia 2020 roku.

Nowoczesny program księgowy – jaki wybrać?

Jeśli poszukujesz dla twojej firmy programu do fakturowania lub programu księgowego, który jest na bieżąco aktualizowany i wyposażany w niezbędne funkcje to możesz natknąć się na wiele propozycji, które szybko okażą się dla ciebie niewłaściwe i niewystarczające. Testowanie i wdrażanie nowych programów w swojej firmie to duży błąd jeżeli robimy to ze zbyt dużą częstotliwością.

W związku z powyższym zachęcamy do współpracy z naszym biurem rachunkowym. Oferując nowoczesne usługi księgowe zapewniamy naszym klientom korzystającym z indywidualnie przygotowanych pakietów usług dostęp do modułu fakturowania, który jest na bieżąco aktualizowany o niezbędne funkcje. Na życzenie klienta prowadzimy również jego rozrachunki i przygotowujemy paczki z przelewami do akceptacji.

Podsumowanie

Zbliża się koniec roku, czyli najlepszy moment na wprowadzanie zmian w księgowości w swojej firmie. Przedsiębiorców, którzy szukają nowych rozwiązań w swoich firmach i są zainteresowani współpracą trwającą długie lata serdecznie zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym sekretariat@warido.com.

Pozostałym przedsiębiorcom powyżej udostępniliśmy link, pod którym mogą sprawdzić swoich kontrahentów.

 

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now Button