Biała Lista podatników VAT

Biała lista podatników VAT

Od 1 września 2019 roku obowiązuje Biała Lista podatników VAT. Oznacza to, że jeżeli płacimy za fakturę, której wartość jest większa od 15 000,00 PLN to musimy sprawdzić naszego kontrahenta, a konkretnie jego rachunek bankowy. Warto więc wybrać zintegrowany z Białą Listą program do fakturowania czy nawet cały nowoczesny program księgowy, z którego poziomu będziemy mogli wypuszczać przelewy i równocześnie sprawdzać rachunki bankowe kontrahentów. Gdzie można weryfikować kontrahentów? Który program księgowy wybrać? Czy warto podejmować ryzyko i szukać rozwiązania na własną rękę?

Biała Lista podatników VAT

Biała lista podatników VAT jest dostępna na stronie Ministerstwa Finansów – https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka. Obowiązuje jednak limit –
30 weryfikacji / 24h / IP, więc bez integracji programu księgowego przy pomocy API z Białą Listą firmy będą miały problem z prawidłowym funkcjonowaniem.

Kary za przelew na niezgłoszony rachunek bankowy kontrahenta

Jeśli zapłacimy kwotę powyżej 15 000,00 PLN na rachunek bankowy kontrahenta, który nie jest zgłoszony w Urzędzie Skarbowym lub CEIDG to ten zakup nie będzie mógł być zaliczony do kosztów uzyskania przychodu. Ostatnią deską ratunku jest poinformowanie o takiej płatności Urzędu Skarbowego właściwego dla naszego kontrahenta w terminie 3 dni od daty tej płatności. Kary będą obowiązywać dopiero od stycznia 2020 roku.

Nowoczesny program księgowy – jaki wybrać?

Jeśli poszukujesz dla twojej firmy programu do fakturowania lub programu księgowego, który jest na bieżąco aktualizowany i wyposażany w niezbędne funkcje to możesz natknąć się na wiele propozycji, które szybko okażą się dla ciebie niewłaściwe i niewystarczające. Testowanie i wdrażanie nowych programów w swojej firmie to duży błąd jeżeli robimy to ze zbyt dużą częstotliwością.

W związku z powyższym zachęcamy do współpracy z naszym biurem rachunkowym. Oferując nowoczesne usługi księgowe zapewniamy naszym klientom korzystającym z indywidualnie przygotowanych pakietów usług dostęp do modułu fakturowania, który jest na bieżąco aktualizowany o niezbędne funkcje. Na życzenie klienta prowadzimy również jego rozrachunki i przygotowujemy paczki z przelewami do akceptacji.

Podsumowanie

Zbliża się koniec roku, czyli najlepszy moment na wprowadzanie zmian w księgowości w swojej firmie. Przedsiębiorców, którzy szukają nowych rozwiązań w swoich firmach i są zainteresowani współpracą trwającą długie lata serdecznie zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym sekretariat@warido.com.

Pozostałym przedsiębiorcom powyżej udostępniliśmy link, pod którym mogą sprawdzić swoich kontrahentów.

 

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

eksploracja-ksiegowosci

Co to jest eksploracja księgowości?

Precyzyjne zarządzanie księgowością to klucz do sukcesu każdej organizacji. Zarówno właściciele, jak i kierownictwo są zobowiązani do ścisłego monitorowania sytuacji finansowej firmy, aby gwarantować jej trwałość i ekspansję. Niemniej jednak (…)

Czytaj więcej »
otwarcie-biznesu-w-sieci

Otwarcie biznesu w sieci – kluczowe informacje

Uruchomienie własnej firmy to skomplikowany zadanie, związane z dokładnym planowaniem i przygotowaniem różnych aspektów. Jest to klucz do ewentualnej realizacji sukcesu. W kontekście zawiłości biurokratycznych, spotykanych w siedzibach różnych instytucji, cały proces może wywoływać (…)

Czytaj więcej »
ocena-wartosci-firm

Ocena wartości firm

Wycena przedsiębiorstw ma różne cele oraz funkcje. Może służyć jako wsparcie decyzyjne – i umożliwiać podejmowanie optymalnych z punktu widzenia firmy decyzji – lub jako informacja dla organów udzielających finansowania. Można ją (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej