Zaznacz stronę

Czy moi klienci po sprzedaży biura będą mieli dobrą opiekę?

Odpowiedź jest prosta. Tak. Nikt nie kupuje biura rachunkowego po to by klienci po 2-3 miesiącach odeszli. Każde biuro rachunkowe, które kupuje inne biuro rachunkowe ma tylko jeden cel biznesowy – utrzymać klientów. By go zrealizować musi położyć priorytet na obsługę tych przejętych klientów bo inaczej cały cel transakcji nie będzie zrealizowany. Możesz być więc spokojny / spokojna. Twoi klienci będą oczkiem w głowie nowego nabywcy.

Czy zmieni się wycena usług dla moich klientów?

Być może tak ale niekoniecznie. Kupując biuro nie można dokonywać drastycznych zmian ale inwestor kupujący biuro rachunkowe to raczej osoba, która ma wszystko dobrze skalkulowane i może nastąpić sytuacja po kilku miesiącach podwyżki kiedy okaże się, że aktualnie stosowane ceny nie są możliwe do utrzymania. To jednak powinno się okazać już w trakcie negocjacji ceny biura rachunkowego ponieważ wtedy jest już określana wartość cennikowa (przychodowa, przepływowa) firmy. Jeśli chciałbyś / chciałabyś otrzymać arkusz do wstępnej oceny wartości biura rachunkowego wypełnij poniższy formularz a prześlemy go bezpłatnie.

Czy klienci muszą zostać klientami nabywcy biura rachunkowego?

Nie ale w większości przypadków jest od tego uzależniona cena płatna ratalnie. Jeśli po zakupie biura połowa klientów odejdzie to licz się z sytuacją, że będziesz albo musiał / musiała oddać pieniądze za transakcję albo nie otrzymasz kolejnych transz wynagrodzenia. Wartością biura jest przepływ pieniężny.

Jak rozmawiać z klientami, że chcę ich sprzedać?

Nie należy podejmować takich rozmów w ogóle. To rozmowy bardzo delikatne, które powinny się odbyć dopiero kiedy będziesz miał / miała sfinalizowaną transakcję. Wtedy strategię rozmów ustalicie z nowym nabywcą. Nie należy tego robić na własną rękę ponieważ możecie stracić większość klientów przed transakcją i jej wartość będzie znacząco dla Was niższa.

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now Button