Co z moimi klientami po sprzedaży biura rachunkowego?

Co z moimi klientami po sprzedaży biura rachunkowego

Czy moi klienci po sprzedaży biura będą mieli dobrą opiekę?

Odpowiedź jest prosta. Tak. Nikt nie kupuje biura rachunkowego po to by klienci po 2-3 miesiącach odeszli. Każde biuro rachunkowe, które kupuje inne biuro rachunkowe ma tylko jeden cel biznesowy – utrzymać klientów. By go zrealizować musi położyć priorytet na obsługę tych przejętych klientów bo inaczej cały cel transakcji nie będzie zrealizowany. Możesz być więc spokojny / spokojna. Twoi klienci będą oczkiem w głowie nowego nabywcy.

Czy zmieni się wycena usług dla moich klientów?

Być może tak ale niekoniecznie. Kupując biuro nie można dokonywać drastycznych zmian ale inwestor kupujący biuro rachunkowe to raczej osoba, która ma wszystko dobrze skalkulowane i może nastąpić sytuacja po kilku miesiącach podwyżki kiedy okaże się, że aktualnie stosowane ceny nie są możliwe do utrzymania. To jednak powinno się okazać już w trakcie negocjacji ceny biura rachunkowego ponieważ wtedy jest już określana wartość cennikowa (przychodowa, przepływowa) firmy. Jeśli chciałbyś / chciałabyś otrzymać arkusz do wstępnej oceny wartości biura rachunkowego wypełnij poniższy formularz a prześlemy go bezpłatnie.

Czy klienci muszą zostać klientami nabywcy biura rachunkowego?

Nie ale w większości przypadków jest od tego uzależniona cena płatna ratalnie. Jeśli po zakupie biura połowa klientów odejdzie to licz się z sytuacją, że będziesz albo musiał / musiała oddać pieniądze za transakcję albo nie otrzymasz kolejnych transz wynagrodzenia. Wartością biura jest przepływ pieniężny.

Jak rozmawiać z klientami, że chcę ich sprzedać?

Nie należy podejmować takich rozmów w ogóle. To rozmowy bardzo delikatne, które powinny się odbyć dopiero kiedy będziesz miał / miała sfinalizowaną transakcję. Wtedy strategię rozmów ustalicie z nowym nabywcą. Nie należy tego robić na własną rękę ponieważ możecie stracić większość klientów przed transakcją i jej wartość będzie znacząco dla Was niższa.

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

Deklaracja PCC-3

Czym jest deklaracja PCC-3 i kiedy należy ją złożyć?

Zakup mieszkania czy samochodu od osoby fizycznej to przykłady czynności, które oznaczają konieczność zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Wówczas też ma zastosowanie deklaracja PCC-3. Jak ją wypełnić? Gdzie zapłacić PCC? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące podatku PCC.

Czytaj więcej »
ZSWA ZUS

ZSWA ZUS – zgłoszenie okresów pracy szczególnej

Wraz z początkiem marca wielu pracodawców musi pomyśleć o zgłoszeniu do urzędu pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Jeśli Ty także zatrudniasz takie osoby, pamiętaj, że masz czas do końca marca, aby zgłosić stan faktyczny za rok ubiegły. Jak to zrobić?

Czytaj więcej »
Reklama napojów alkoholowych

Reklama napojów alkoholowych

Napoje alkoholowe stanowią szczególny produkt w kontekście emitowania reklam. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że dnia 1 kwietnia 2021 roku weszło w życie rozporządzenie określające wzór nowej zbiorczej deklaracji ZUS DRA-2, która odnosi się do opłat za usługi będące reklamami napojów alkoholowych.

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej