Zaznacz stronę

Zakładanie spółek przez Internet jest możliwe od 1 stycznia 2012 roku. Jest to procedura uproszczona, która daje możliwość uruchomienia działalności w sposób szybki i sprawny. Czy naprawde jest to takie proste? Co potrzebujemy by przejść tę procedurę?

Autor: dr inż. Aleksander Wala

Strona na której należy się zarejestrować to strona Ministerstwa Sprawiedliwości pod adresem:

Do tego będzie nam potrzebny PESEL, Dowód Osobisty, Konto e-mailowe, na które przyjdzie potwierdzenie założenia konta celem weryfikacji oraz konto bankowe do potwierdzenia tożsamości.

Co należy zaznaczyć, system działa czasami a czasami ma problemy z wydajnością i sprawnością więc dobrym czasem na założenie spółki jest 5 rano w sobotę.

Założenie takiej spółki ma niewątpliwą zaletę dot. szybkości rejestracji i uzyskania osobowości prawnej, niską cenę (brak opłaty notarialnej – koszt założenia spółki przez internet to ok. 615zł), możliwość płatności online oraz duża oszczędność czasu.

Niewątpliwą wadą jest bardzo standardowa umowa z wzorca. Jeśli jest to spółka zakładana przez zaufanych wspólników można uznać, że nie wymaga to większych zmian. Jeśli jednak jest to umowa zawarta z osobami obcymi sugerowane jest zweryfikowanie tego wzorca z prawnikiem i dokonanie później zmian umowy spółki już u notariusza.

Wszelką pomoc lub bliższe informacje na temat tej procedury udzieli Państwu Aleksander Wala pod numerem tel. +48 600 910 000.

Call Now Button