Zaznacz stronę

OCR faktur to coraz popularniejsza forma wprowadzania dokumentów do systemu księgowego nie tylko przez biura rachunkowe, ale i przez pozostałe przedsiębiorstwa. Dzięki OCR faktur zmniejszamy ryzyko zapodziania się dokumentów, mamy możliwość podglądu dokumentu w programie księgowym, a dane z faktury są już na poziomie skanowania automatycznie zaczytywane do systemu księgowego. Czym jest OCR faktur? Czy możliwe jest połączenie OCR faktur z enova365? Jakie są główne zalety tego systemu?

Czym jest OCR faktur?

OCR faktur – (eng. Invoice Opitcal Character Recognition), to narzędzie służące do rozpoznawania danych i tekstu z zeskanowanych faktur. System przeprowadzający OCR dzieli dokument na tabele, tekst, dane cyfrowe i grafikę, a następnie rozpoznane elementy wprowadza do odpowiednich rubryk programu księgowego. Dzięki OCR faktur możemy zaoszczędzić czas na przepisywaniu z dokumentu papierowego danych takich jak m.in. data, wartość netto, VAT, brutto, dane kontrahenta, rachunki bankowe, numer faktury – wszystkie te dane w ułamku sekundy po przetworzeniu znajdują się w naszym systemie księgowym, np. enova365.

Czy enova365 umożliwia OCR faktur?

Jako biuro rachunkowe od kilku lat pracujemy w programie księgowym enova365 i z powodzeniem wykorzystujemy OCR faktur do wprowadzania dokumentów naszych klientów do systemu księgowego. Enova365 jest podatna na modyfikacje i indywidualne zmiany co pozwoliło nam zintegrować ten program z systemem Saldeo, który wykorzystujemy do OCR faktur. Jeżeli szukają państwo podobnych rozwiązań do swojej firmy to zapraszamy do kontaktu – chętnie wspomożemy proces wdrożenia enova365 i połączenie go z Saldeo, a także podzielimy się naszym doświadczeniem lub po prostu rozpoczniemy współpracę na naszym już odpowiednio skonfigurowanym systemie.

Podgląd workflow przez klienta biura rachunkowego

Nasi klienci mają możliwość skanowania dokumentów samodzielnie w swojej siedzibie – jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala uniknąć konieczności fizycznego dostarczania dokumentów do naszego biura rachunkowego.

Wykorzystywane przez nasze biuro rachunkowe Saldeo daje również klientom WARIDO możliwość zalogowania się do panelu podglądu workflow, wystawiania faktur i wysyłania ich bezpośrednio do kontrahentów, widoku wyników firmy na podstawie zeskanowanych faktur zakupowych i sprzedażowych w danym miesiącu, a także generowanie bilansu i rachunku zysków i strat.

OCR faktur a współpraca z biurem rachunkowym

OCR faktur umożliwia sprawną, dynamiczną, bezpieczną i na miarę XXI wieku współpracę pomiędzy biurem rachunkowym a klientem. Nasi klienci chwalą to rozwiązanie głównie za brak konieczności dostarczania nam dokumentów w wersji papierowej, a także za możliwość bieżącej wysyłki faktur poprzez ich zeskanowanie. Najbardziej zdyscyplinowanym klientom pozwala to na otrzymanie wyników firmy za dany miesiąc nawet 20 dni przed terminem płatności podatku VAT.

Podsumowanie

Firmy zainteresowane skorzystaniem z powyższych możliwości zapraszamy do kontaktu z nami – być może wystarczy podjąć współpracę z naszym biurem rachunkowym i skorzystać z gotowych rozwiązań, a tym samym uniknąć kosztownych procesów wdrożeniowych. Skontaktować można się z nami pod adresem email sekretariat@warido.com lub numerem telefonu +48324766777, a także wypełniając poniższy formularz kontaktowy.

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now ButtonZadzwoń teraz!