Krajowy System e-Faktur w 2021 roku

Krajowy System e-Faktur 2021

Ministerstwo Finansów planuje tworzy Krajowy System e-Faktur. Jak zachęca do jego używania? Ci, którzy się na to zdecydują, mają otrzymać podatkowe korzyści za wystawianie i przesyłanie ustrukturyzowanych faktur elektronicznych za pomocą ministerialnej platformy KSeF. Jakie jeszcze “zalety” ma mieć nowy system? Czy twoje biuro rachunkowe jest na to gotowe?

Korzyści używania Krajowego Systemu e-Faktur

Oprócz korzyści podatkowych, nie będzie trzeba archiwizować tych dokumentów, które trafią do KSeF. Ponadto fiskus wynagrodzi korzystających z Krajowego Systemy e-Faktur szybszym zwrotem VAT – do 45 dni.

Czy Krajowy System e-Faktur będzie obowiązkowy?

Krajowy System e-Faktur będzie na początku dobrowolny dla przedsiębiorców do czasu, gdy się sprawdzi. Ministerstwo Finansów chce, by stał się podstawowym medium wymian e-faktur w Polsce.

Jak będzie działał Krajowy System e-Faktur?

E-faktury zajmą swoje miejsce w systemie obok faktur elektronicznych i papierowych. Przedsiębiorca będzie wystawiał fakturę u siebie, potem wysyłał ją na platformę i stamtąd będzie ona dostępna dla niego, jak i innych. Resort finansów zapewni dostęp z każdego urządzenia: telefonu, komputera czy tabletu. Nasze biuro rachunkowe z Rybnika zamierza pobierać faktury bezpośrednio z tego rejestru – wówczas klienci nie będą musieli już nam ich wysyłać.

Krajowy System e-Faktur – korzyści dla fiskusa i podatnika?

Dzięki nowemu rozwiązaniu ma zmniejszyć się liczba błędów w rozliczaniu VAT. System ma kontrolować dane z faktur, wysyłać komunikaty, odrzucać faktury. Z kolei podatnicy, jeśli wybiorą nowe rozwiązanie, nie będą musieli sami archiwizować faktur. Uzyskają łatwiejszy i szybszy dostęp do faktur, będzie jednolity format faktury, co pozwoli na automatyzację procesów plus bonusy. Czy jednak wszyscy chcą, by ich faktury były ogólnodostępne dla innych, np. konkurencji i kontrahentów?

Wprowadzenie faktur ustrukturyzowanych może z pewnością ograniczyć możliwości popełnienia przestępstw fakturowych i związanych z nim wyłudzeń VAT.

Newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newsletter’a i bycia na bieżąco! Link do zapisu: https://warido.com/newsletter

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

zmiany-w-e-paragonach-2023

Zmiany w e-paragonach 2023

Już od dnia 15 września podatnicy będą mieli możliwość udostępniania paragonów poprzez nową platformę Ministerstwa Finansów – tzw. HUB paragonowy. Jest to jedna ze zmian wprowadzonych w ramach pakietu uproszczeń (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej