Zaznacz stronę

Jak sprzedać biuro rachunkowe?

Sprzedaż firmy w tym Biura rachunkowego opiera się na kilku przesłankach i założeniach. W pierwszej kolejności należy rozróżnić co ma być przedmiotem sprzedaży. Czy do sprzedaży wliczamy nieruchomości czy tylko firmę z obrotem, zyskiem i pracownikami. Nabywca w większości jest zainteresowany tylko przedsiębiorstwem bez nieruchomości zatem zaleca się w przypadku posiadania nieruchomości zrobić ofertę wariantową.

Ile kosztuje biuro rachunkowe?

Jaka jest wartość biura rachunkowego, firmy, przedsiębiorstwa czy też zorganizowanej jego części zależy od wielu czynników. W niektórych transakcjach jest to zbycie bez żadnych warunków, w innych właściciel chciałby pozostać jeszcze 1-2 lata jako zarządzający placówką a są także przypadki, gdzie warunkiem jest utrzymanie dotychczasowej kadry księgowej. Wszystko to może mieć wpływ na cenę. Najlepiej skontaktować się z naszym działem wycen, który bezpłatnie przy zachowaniu zasad poufności skontaktuje się z Państwem i dokona wstępnego oszacowania.

Wycena

Pełna wycena przedsiębiorstwa biura rachunkowego odbywa się dopiero w drugiej fazie rozmów gdzie są do ustalenia już konkretne kwoty i zasady przejęcia. Metody stosowane do wyceny biura rachunkowego to w większości metody DCF i porównawcze. Metoda majątkowa jako metoda wspomagająca jest stosowana tylko w przypadku sprzedaży biura rachunkowego wraz z nieruchomością.

Warunki płatności

Często w transakcji sprzedaży biura rachunkowego istotnym czynnikiem są kwestie płatności. Wartością dla kupującego jest obrót i zysk więc często zastrzega się w tych transakcjach, że kolejne transze są uzależnione od utrzymania klienta, pracownika czy też innych parametrów. Jest to jednak stosowane raczej w większych transakcjach. Przy małych 3-5 osobowych biurach rachunkowych takie warunki nie zawsze są stosowane.

Chcę sprzedać moje biuro rachunkowe

Jeśli chcesz sprzedać biuro rachunkowe skontaktuj się z nami przez poniższy formularz. Zapraszamy!

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now Button