Jak sprzedać biuro rachunkowe?

Jak sprzedać biuro rachunkowe

Jak sprzedać biuro rachunkowe?

Sprzedaż firmy w tym Biura rachunkowego opiera się na kilku przesłankach i założeniach. W pierwszej kolejności należy rozróżnić co ma być przedmiotem sprzedaży. Czy do sprzedaży wliczamy nieruchomości czy tylko firmę z obrotem, zyskiem i pracownikami. Nabywca w większości jest zainteresowany tylko przedsiębiorstwem bez nieruchomości zatem zaleca się w przypadku posiadania nieruchomości zrobić ofertę wariantową.

Ile kosztuje biuro rachunkowe?

Jaka jest wartość biura rachunkowego, firmy, przedsiębiorstwa czy też zorganizowanej jego części zależy od wielu czynników. W niektórych transakcjach jest to zbycie bez żadnych warunków, w innych właściciel chciałby pozostać jeszcze 1-2 lata jako zarządzający placówką a są także przypadki, gdzie warunkiem jest utrzymanie dotychczasowej kadry księgowej. Wszystko to może mieć wpływ na cenę. Najlepiej skontaktować się z naszym działem wycen, który bezpłatnie przy zachowaniu zasad poufności skontaktuje się z Państwem i dokona wstępnego oszacowania.

Wycena

Pełna wycena przedsiębiorstwa biura rachunkowego odbywa się dopiero w drugiej fazie rozmów gdzie są do ustalenia już konkretne kwoty i zasady przejęcia. Metody stosowane do wyceny biura rachunkowego to w większości metody DCF i porównawcze. Metoda majątkowa jako metoda wspomagająca jest stosowana tylko w przypadku sprzedaży biura rachunkowego wraz z nieruchomością.

Warunki płatności

Często w transakcji sprzedaży biura rachunkowego istotnym czynnikiem są kwestie płatności. Wartością dla kupującego jest obrót i zysk więc często zastrzega się w tych transakcjach, że kolejne transze są uzależnione od utrzymania klienta, pracownika czy też innych parametrów. Jest to jednak stosowane raczej w większych transakcjach. Przy małych 3-5 osobowych biurach rachunkowych takie warunki nie zawsze są stosowane.

Chcę sprzedać moje biuro rachunkowe

Jeśli chcesz sprzedać biuro rachunkowe skontaktuj się z nami przez poniższy formularz. Zapraszamy!

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

Deklaracja PCC-3

Czym jest deklaracja PCC-3 i kiedy należy ją złożyć?

Zakup mieszkania czy samochodu od osoby fizycznej to przykłady czynności, które oznaczają konieczność zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Wówczas też ma zastosowanie deklaracja PCC-3. Jak ją wypełnić? Gdzie zapłacić PCC? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące podatku PCC.

Czytaj więcej »
ZSWA ZUS

ZSWA ZUS – zgłoszenie okresów pracy szczególnej

Wraz z początkiem marca wielu pracodawców musi pomyśleć o zgłoszeniu do urzędu pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Jeśli Ty także zatrudniasz takie osoby, pamiętaj, że masz czas do końca marca, aby zgłosić stan faktyczny za rok ubiegły. Jak to zrobić?

Czytaj więcej »
Reklama napojów alkoholowych

Reklama napojów alkoholowych

Napoje alkoholowe stanowią szczególny produkt w kontekście emitowania reklam. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że dnia 1 kwietnia 2021 roku weszło w życie rozporządzenie określające wzór nowej zbiorczej deklaracji ZUS DRA-2, która odnosi się do opłat za usługi będące reklamami napojów alkoholowych.

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej