Jak naprawić błędy biura rachunkowego?

Jak naprawić błędy biura rachunkowego

Podpisując umowę z biurem rachunkowym jesteśmy przekonywani, że nasze nowe biuro rachunkowe zrobi wszystko co się da, żeby nie popełniać błędów podczas prowadzenia księgowości naszej firmy. Natomiast zdarza się, że mimo zapewnień te błędy wystąpią. Wówczas powstaje pytanie – jak naprawić błędy biura rachunkowego?

W jaki sposób można naprawić błędy popełnione przez biuro rachunkowe?

Zależnie od wielkości popełnionych błędów sposób ich naprawy jest inny. Czasem wystarczy wykonać parę korekt i sytuacja będzie opanowana, lecz zdarzają się takie przypadki, że jedyną możliwością naprawy błędów popełnionych przez byłe biuro rachunkowe jest rekonstrukcja ksiąg rachunkowych. Dlatego więc zachęcamy do wyrywkowego audytu biura rachunkowego, które zatrudniamy w celu weryfikacji, czy na pewno prowadzą księgowość naszej firmy w rzetelny sposób, a także czy w ogóle ją prowadzą.
Nasze biuro rachunkowe od lat przeprowadza regularnie audyty finansowe. W tym czasie pomogliśmy wielu firmom znaleźć oraz naprawić błędy w ich księgowości.

Kto odpowiada za błędy w prowadzeniu księgowości firmy?

Za błędy w prowadzeniu księgowości odpowiada właściciel firmy. Nie ma znaczenia czy tę pracę wykonuje sam, zatrudniona przez niego księgowa czy też profesjonalne biuro rachunkowe. Jednakże, zatrudniając biuro rachunkowe możemy domagać się roszczeń za nierzetelne prowadzenie księgowości. W związku z tym decydując się na usługę rekonstrukcji ksiąg rachunkowych możemy domagać się, by koszt wykonania tej usługi pokryło nasze byłe biuro rachunkowe. Biura rachunkowe są zobligowane do posiadania obowiązkowego ubezpieczenia cywilnego, by w przypadku takich sytuacji były w stanie zapłacić odszkodowania. Sytuacja wygląda inaczej, gdy zatrudniamy księgową, ponieważ odpowiada ona tylko do trzykrotności jej zarobków.

Rekonstrukcja ksiąg rachunkowych

Jest to usługa, która polega na ponownym wykonaniu usług księgowych za okres, w którym księgowość w naszej firmie była prowadzona w niewłaściwy sposób. Skontaktuj się z nami w celu umówienia niezobowiązującego spotkania, w trakcie którego przeanalizujemy Twoją sytuację i dokonamy wyceny przeprowadzenia rekonstrukcji ksiąg rachunkowych oraz oszacujemy przybliżony termin zakończenia realizacji tego projektu.

Zachęcamy także do kontaktu w celu konsultacji, weryfikacji swojego biura rachunkowego lub nawiązaniu współpracy w zakresie usług księgowych i kadrowo-płacowych.

Email: sekretariat@warido.com
Tel: +48537726726
Wycena usług księgowych : WYCENA

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

eksploracja-ksiegowosci

Co to jest eksploracja księgowości?

Precyzyjne zarządzanie księgowością to klucz do sukcesu każdej organizacji. Zarówno właściciele, jak i kierownictwo są zobowiązani do ścisłego monitorowania sytuacji finansowej firmy, aby gwarantować jej trwałość i ekspansję. Niemniej jednak (…)

Czytaj więcej »
otwarcie-biznesu-w-sieci

Otwarcie biznesu w sieci – kluczowe informacje

Uruchomienie własnej firmy to skomplikowany zadanie, związane z dokładnym planowaniem i przygotowaniem różnych aspektów. Jest to klucz do ewentualnej realizacji sukcesu. W kontekście zawiłości biurokratycznych, spotykanych w siedzibach różnych instytucji, cały proces może wywoływać (…)

Czytaj więcej »
ocena-wartosci-firm

Ocena wartości firm

Wycena przedsiębiorstw ma różne cele oraz funkcje. Może służyć jako wsparcie decyzyjne – i umożliwiać podejmowanie optymalnych z punktu widzenia firmy decyzji – lub jako informacja dla organów udzielających finansowania. Można ją (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej