e-Urząd Skarbowy – od 7 lipca obowiązują nowe zmiany

e-Urząd Skarbowy – od 7 lipca obowiązują nowe zmiany

e-Urząd Skarbowy ma na celu zastąpić portal podatkowy. W poniższym artykule przygotowanym przez nasze biuro rachunkowe znajdziesz najważniejsze zmiany, które obowiązują od 7 lipca 2022 r. 

e-Urząd Skarbowy – sposób logowania  

e-Urząd Skarbowy dopuszcza tylko użytkowników, którzy są osobami fizycznymi i dokonali uwierzytelnienia za pomocą: 

 • podania danych autoryzujących lub, 
 • użycia Węzła Krajowego lub, 
 • użycia aplikacji mObywatel. 

Jakie są przywileje korzystania z portalu e-Urząd Skarbowy? 

Użytkownik może: 

 • wyrażać oraz cofać zgody pozwalające doręczać pisma, 
 • odbierać pisma, które są przesyłane przez KAS na konto użytkownika, 
 • oglądać dane, które są objęte tajemnicą skarbową, ale dotyczą osoby fizycznej, 
 • przesyłać pisma za pomocą portalu e-Urząd Skarbowy, 
 • dokonać płatności z tytułu opłat, podatków, a także nieopodatkowanych należności budżetowych.  
   

Czy e-Urząd Skarbowy generuje pisma automatycznie? 

Na ten moment są prowadzone prace, które w efekcie końcowym mają dać możliwość uruchomienia funkcji w e-Urzędzie Skarbowym za pomocą, której niektóre sprawy będzie można załatwić dzięki generowani automatycznych pism. Będzie to: 

 • zaświadczeń o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzające stan zaległości (ZAS-W), 
 • zaświadczeń o wysokości dochodu osoby fizycznej (ZAS-DF i ZAS-DFU). 

Część kolejnych funkcjonalności dostępnych działań na portalu e-Urząd Skarbowy ma być wdrażana systematycznie w późniejszych terminach.  

Biuro rachunkowe

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą biura rachunkowego, które „trzyma rękę na pulsie” i dba o to by ich klienci byli na bieżąco poinformowani o zmianach w przepisach to zapraszamy do zakładki „Wycena usług” – przygotujemy Państwu indywidualną ofertę.

WARIDO – biuro rachunkowe Wodzisław Śląski | biuro rachunkowe Żory | biuro rachunkowe Radlin | biuro rachunkowe Jastrzębie Zdrój | biuro rachunkowe Racibórz  | biuro rachunkowe Katowice  |  biuro rachunkowe Pszczyna  |  biuro rachunkowe Bielsko Biała biuro rachunkowe Rydułtowy biuro rachunkowe Czerwionka-Leszczyny

 

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.com

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

Deklaracja PCC-3

Czym jest deklaracja PCC-3 i kiedy należy ją złożyć?

Zakup mieszkania czy samochodu od osoby fizycznej to przykłady czynności, które oznaczają konieczność zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Wówczas też ma zastosowanie deklaracja PCC-3. Jak ją wypełnić? Gdzie zapłacić PCC? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące podatku PCC.

Czytaj więcej »
ZSWA ZUS

ZSWA ZUS – zgłoszenie okresów pracy szczególnej

Wraz z początkiem marca wielu pracodawców musi pomyśleć o zgłoszeniu do urzędu pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Jeśli Ty także zatrudniasz takie osoby, pamiętaj, że masz czas do końca marca, aby zgłosić stan faktyczny za rok ubiegły. Jak to zrobić?

Czytaj więcej »
Reklama napojów alkoholowych

Reklama napojów alkoholowych

Napoje alkoholowe stanowią szczególny produkt w kontekście emitowania reklam. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że dnia 1 kwietnia 2021 roku weszło w życie rozporządzenie określające wzór nowej zbiorczej deklaracji ZUS DRA-2, która odnosi się do opłat za usługi będące reklamami napojów alkoholowych.

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej