Zaznacz stronę

Ministerstwo Finansów uruchomiło nową aplikację umożliwiającą podatnikom przesyłanie swoich pomysłów i opinii usprawniających system PIT, CIT i VAT. Dokonać tego można na stronie twojglos.gov.pl.

Czy głos podatnika jest istotny dla Ministerstwa Finansów?

Przesyłać swoje pomysły i uwagi do Ministerstwa Finansów można już od jakiegoś czasu za pomocą tzw. „Głosu Przedsiębiorcy”. Ministerstwo Finansów informuje, że wśród przesłanych pomysłów jest kilka, które uznali za ciekawe i godne przemyślenia.

TwojGłos „Krytyki”?

Czy przez aplikację TwójGłos można przesyłać również negatywne opinie? Tak – Ministerstwo Finansów liczy się z tym, że część opinii będzie negatywna, ale jak podkreślają te opinie są dla nich bardzo cenne.

Skąd wiedzieć, że nasz pomysł jest godny uwagi?

Przesłane pomysły będą pierw weryfikowane przez dany dział podatkowy, którego dotyczą, a następnie przesyłane do Ministerstwa Finansów, które najciekawsze pomysły będzie publikować i umożliwiać ich komentowanie przez przedsiębiorców. Będzie można również głosować poprzez kciuk w górę lub w dół czy pomysł jest dla nas dobry czy nie.

Analogicznie będzie też można oceniać nowe zmiany, które będzie planowało Ministerstwo Finansów.

Czy można też oceniać pracowników skarbówki?

Jeszcze nie, ale Ministerstwo Finansów pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym poddanie ocenie pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Aplikacja ma być gotowa na początku przyszłego miesiąca (lutego).

Podsumowanie

Jesteśmy ciekawi Państwa pomysłów, które chcielibyście wdrożyć w naszym systemie podatkowym by go usprawnić lub ulepszyć. Zachęcamy do zamieszczania komentarzy pod naszym artykułem na Facebook’u lub LinkedIn.

Do naszego Newsletter’a można zapisać się tutaj: https://warido.com/newsletter .

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now Button