fbpx

Czy głos podatnika jest ważny dla Ministerstwa Finansów?

Czy głos podatnika jest ważny dla Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów uruchomiło nową aplikację umożliwiającą podatnikom przesyłanie swoich pomysłów i opinii usprawniających system PIT, CIT i VAT. Dokonać tego można na stronie twojglos.gov.pl.

Czy głos podatnika jest istotny dla Ministerstwa Finansów?

Przesyłać swoje pomysły i uwagi do Ministerstwa Finansów można już od jakiegoś czasu za pomocą tzw. “Głosu Przedsiębiorcy”. Ministerstwo Finansów informuje, że wśród przesłanych pomysłów jest kilka, które uznali za ciekawe i godne przemyślenia.

TwojGłos “Krytyki”?

Czy przez aplikację TwójGłos można przesyłać również negatywne opinie? Tak – Ministerstwo Finansów liczy się z tym, że część opinii będzie negatywna, ale jak podkreślają te opinie są dla nich bardzo cenne.

Skąd wiedzieć, że nasz pomysł jest godny uwagi?

Przesłane pomysły będą pierw weryfikowane przez dany dział podatkowy, którego dotyczą, a następnie przesyłane do Ministerstwa Finansów, które najciekawsze pomysły będzie publikować i umożliwiać ich komentowanie przez przedsiębiorców. Będzie można również głosować poprzez kciuk w górę lub w dół czy pomysł jest dla nas dobry czy nie.

Analogicznie będzie też można oceniać nowe zmiany, które będzie planowało Ministerstwo Finansów.

Czy można też oceniać pracowników skarbówki?

Jeszcze nie, ale Ministerstwo Finansów pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym poddanie ocenie pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Aplikacja ma być gotowa na początku przyszłego miesiąca (lutego).

Podsumowanie

Jesteśmy ciekawi Państwa pomysłów, które chcielibyście wdrożyć w naszym systemie podatkowym by go usprawnić lub ulepszyć. Zachęcamy do zamieszczania komentarzy pod naszym artykułem na Facebook’u lub LinkedIn.

Do naszego Newsletter’a można zapisać się tutaj: https://warido.com/newsletter .

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Szukasz usług i wsparcia w tym zakresie?
Uzupełnij poniższy formularz.
Przygotujemy indywidualną ofertę!

ujemna-marza-w-uslugach-turystyki

Ujemna marża w usługach turystyki

Prowadzisz biuro turystyczne i zdarza się, że musisz dokładać do interesu? Takie sytuacje mają miejsce, gdy np. wycieczkę wykupi niespodziewanie mało osób i jej całościowy koszt będzie wyższy niż pozyskane środki. Na szczęście ustawa o VAT daje Ci furtkę w postaci uwzględnienia marży ujemnej przy rozliczaniu VAT. Dzięki temu nie zapłacisz podatku za usługi, które przyniosły Ci stratę. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest marża ujemna w turystyce i jak pomoże Ci zachować płynność finansową.

Czytaj więcej »
umorzenie-zaleglosci-zus-jak-zlozyc-wniosek

Umorzenie zaległości ZUS – jak złożyć wniosek

Ubezpieczenie zdrowotne uprawnia do bezpłatnej pomocy lekarskiej w przychodniach i szpitalach. Jest niezbędne do darmowego korzystania ze wszystkich świadczeń z NFZ.

Prowadzisz działalność gospodarczą, a ktoś z Twojej rodziny nie jest ubezpieczony? Możesz go zgłosić do swojego ubezpieczenia zdrowotnego. Nie wiąże się to z koniecznością opłacania podwójnej składki. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, kogo z rodziny możesz dopisać do ubezpieczenia i jak to zrobić.

Czytaj więcej »
zaswiadczenie-o-przychodzie-a-zasilek-przedemerytalny

Urlop po ukończeniu studiów – ile dni się należy?

Zatrudniasz pracownika, który jednocześnie studiuje i wkrótce zakończy edukację? Pamiętaj, żeby po ukończeniu studiów wyższych doliczyć mu odpowiedni staż pracy, a co za tym idzie – dodatkowe dni urlopu wypoczynkowego. Jest to jeden z Twoich podstawowych obowiązków jako pracodawcy. Za brak prawidłowego rozliczenia urlopu (czyli braku uwzględnienia dodatkowych dni, które przysługują absolwentowi), możesz dostać karę grzywny w wysokości od 1 000 zł do nawet 30 000 zł.

Czytaj więcej »
alimenty-a-rozliczenie-podatkowe

Alimenty a rozliczenie podatkowe

Rozliczenie podatkowe alimentów często rodzi wątpliwości u podatników. Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie, jak alimenty powinny być traktowane w kontekście opodatkowania oraz jak właściwie je wykazać w zeznaniu rocznym.

Czytaj więcej »

Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.