Zaznacz stronę

Wiele firm prowadzać swoją działalność gospodarczą zleca prowadzenie ksiąg rachunkowych (księgowości) nieprofesjonalnym firmom. Może to skutkować błędnym prowadzaniem naszych ksiąg rachunkowych lub co gorsza nieprowadzeniem ich w ogóle. Tego typu działania mogą prowadzić do konsekwencji prawnych. Co grozi za nieprowadzenie ksiąg rachunkowych?

Jakie mogą być konsekwencje braku lub nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych?

O konsekwencjach nieprowadzenia ksiąg rachunkowych możemy przeczytać w art. 60 § 1 k.k.s. Ustawodawca przewiduje, że karą za nieprowadzenie ksiąg rachunkowych wbrew posiadaniu takiego obowiązku może być grzywna w wysokości do 240 stawek dziennych.
W artykule Art. 61. § 1 jest napisane, że za nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych również grozi grzywna w wysokości do 240 stawek dziennych.

Jak sprawdzić, czy biuro, które zatrudniam prowadzi rzetelnie moją księgowość?

Jeśli nie jesteś przekonany, czy księgowość w Twojej firmie jest prowadzona poprawnie zachęcamy do skorzystania z usługi audytu finansowego. Pozwoli to sprawdzić nie tylko to czy księgi rachunkowe są prowadzone, ale także czy są one prowadzone poprawnie.
Nasze biuro rachunkowe od lat przeprowadza regularnie audyty finansowe. Pomogliśmy wielu firmom znaleźć błędy w ich księgowości. Podczas przeprowadzenia takowego audytu zdarzało się, że firmy decydujące się na przeprowadzenie audytu w ich firmie dopiero wtedy orientowały się, że ich księgi rachunkowe nie są wcale prowadzone. Dlatego zachęcamy do regularnego sprawdzania swojego biura rachunkowego.

Co zrobić, jeśli dowiemy się, że zatrudniane przez nas biuro rachunkowe nie prowadziło wcale lub nierzetelnie prowadziło księgowość naszej firmy?

W takim wypadku należy zdecydować się na usługę rekonstrukcji ksiąg rachunkowych. Ta usługa polega na ponownym wykonaniu usług księgowych za okres, w którym nasze księgi były prowadzone niepoprawnie. Kosztem tej usługi możemy obciążyć nasze byłe biuro rachunkowe, które prowadziło naszą księgowość w niewłaściwy sposób. 

Zachęcamy do kontaktu w celu konsultacji, weryfikacji swojego biura rachunkowego lub nawiązaniu współpracy w zakresie usług księgowych i kadrowo-płacowych.
Email:sekretariat@warido.com
Tel: +48537726726

 

 

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now Button