Nieprowadzenie lub nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych przez biuro rachunkowe.

Nieprowadzenie lub nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych

Wiele firm prowadzać swoją działalność gospodarczą zleca prowadzenie ksiąg rachunkowych (księgowości) nieprofesjonalnym firmom. Może to skutkować błędnym prowadzaniem naszych ksiąg rachunkowych lub co gorsza nieprowadzeniem ich w ogóle. Tego typu działania mogą prowadzić do konsekwencji prawnych. Co grozi za nieprowadzenie ksiąg rachunkowych?

Jakie mogą być konsekwencje nieprowadzenia lub nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych?

O konsekwencjach nieprowadzenia ksiąg rachunkowych możemy przeczytać w art. 60 § 1 k.k.s. Ustawodawca przewiduje, że karą za nieprowadzenie ksiąg rachunkowych wbrew posiadaniu takiego obowiązku może być grzywna w wysokości do 240 stawek dziennych.
W artykule Art. 61. § 1 jest napisane, że za nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych również grozi grzywna w wysokości do 240 stawek dziennych.

Jak sprawdzić, czy biuro, które zatrudniam prowadzi rzetelnie moją księgowość?

Jeśli nie jesteś przekonany, czy księgowość w Twojej firmie jest prowadzona poprawnie zachęcamy do skorzystania z usługi audytu finansowego. Pozwoli to sprawdzić nie tylko to czy księgi rachunkowe są prowadzone, ale także czy są one prowadzone poprawnie.
Nasze biuro rachunkowe od lat przeprowadza regularnie audyty finansowe. Pomogliśmy wielu firmom znaleźć błędy w ich księgowości. Podczas przeprowadzenia takowego audytu zdarzało się, że firmy decydujące się na przeprowadzenie audytu w ich firmie dopiero wtedy orientowały się, że ich księgi rachunkowe nie są wcale prowadzone. Dlatego zachęcamy do regularnego sprawdzania swojego biura rachunkowego.

Co zrobić, jeśli dowiemy się, że zatrudniane przez nas biuro rachunkowe nie prowadziło wcale lub nierzetelnie prowadziło księgowość naszej firmy?

W takim wypadku należy zdecydować się na usługę rekonstrukcji ksiąg rachunkowych. Ta usługa polega na ponownym wykonaniu usług księgowych za okres, w którym nasze księgi były prowadzone niepoprawnie. Kosztem tej usługi możemy obciążyć nasze byłe biuro rachunkowe, które prowadziło naszą księgowość w niewłaściwy sposób. 

Zachęcamy do kontaktu w celu konsultacji, weryfikacji swojego biura rachunkowego lub nawiązaniu współpracy w zakresie usług księgowych i kadrowo-płacowych.
Email:sekretariat@warido.com
Tel: +48537726726

 

 

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

Deklaracja PCC-3

Czym jest deklaracja PCC-3 i kiedy należy ją złożyć?

Zakup mieszkania czy samochodu od osoby fizycznej to przykłady czynności, które oznaczają konieczność zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Wówczas też ma zastosowanie deklaracja PCC-3. Jak ją wypełnić? Gdzie zapłacić PCC? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące podatku PCC.

Czytaj więcej »
ZSWA ZUS

ZSWA ZUS – zgłoszenie okresów pracy szczególnej

Wraz z początkiem marca wielu pracodawców musi pomyśleć o zgłoszeniu do urzędu pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Jeśli Ty także zatrudniasz takie osoby, pamiętaj, że masz czas do końca marca, aby zgłosić stan faktyczny za rok ubiegły. Jak to zrobić?

Czytaj więcej »
Reklama napojów alkoholowych

Reklama napojów alkoholowych

Napoje alkoholowe stanowią szczególny produkt w kontekście emitowania reklam. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że dnia 1 kwietnia 2021 roku weszło w życie rozporządzenie określające wzór nowej zbiorczej deklaracji ZUS DRA-2, która odnosi się do opłat za usługi będące reklamami napojów alkoholowych.

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej