Nieprowadzenie lub nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych przez biuro rachunkowe.

Nieprowadzenie lub nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych

Wiele firm prowadzać swoją działalność gospodarczą zleca prowadzenie ksiąg rachunkowych (księgowości) nieprofesjonalnym firmom. Może to skutkować błędnym prowadzaniem naszych ksiąg rachunkowych lub co gorsza nieprowadzeniem ich w ogóle. Tego typu działania mogą prowadzić do konsekwencji prawnych. Co grozi za nieprowadzenie ksiąg rachunkowych?

Jakie mogą być konsekwencje nieprowadzenia lub nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych?

O konsekwencjach nieprowadzenia ksiąg rachunkowych możemy przeczytać w art. 60 § 1 k.k.s. Ustawodawca przewiduje, że karą za nieprowadzenie ksiąg rachunkowych wbrew posiadaniu takiego obowiązku może być grzywna w wysokości do 240 stawek dziennych.
W artykule Art. 61. § 1 jest napisane, że za nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych również grozi grzywna w wysokości do 240 stawek dziennych.

Jak sprawdzić, czy biuro, które zatrudniam prowadzi rzetelnie moją księgowość?

Jeśli nie jesteś przekonany, czy księgowość w Twojej firmie jest prowadzona poprawnie zachęcamy do skorzystania z usługi audytu finansowego. Pozwoli to sprawdzić nie tylko to czy księgi rachunkowe są prowadzone, ale także czy są one prowadzone poprawnie.
Nasze biuro rachunkowe od lat przeprowadza regularnie audyty finansowe. Pomogliśmy wielu firmom znaleźć błędy w ich księgowości. Podczas przeprowadzenia takowego audytu zdarzało się, że firmy decydujące się na przeprowadzenie audytu w ich firmie dopiero wtedy orientowały się, że ich księgi rachunkowe nie są wcale prowadzone. Dlatego zachęcamy do regularnego sprawdzania swojego biura rachunkowego.

Co zrobić, jeśli dowiemy się, że zatrudniane przez nas biuro rachunkowe nie prowadziło wcale lub nierzetelnie prowadziło księgowość naszej firmy?

W takim wypadku należy zdecydować się na usługę rekonstrukcji ksiąg rachunkowych. Ta usługa polega na ponownym wykonaniu usług księgowych za okres, w którym nasze księgi były prowadzone niepoprawnie. Kosztem tej usługi możemy obciążyć nasze byłe biuro rachunkowe, które prowadziło naszą księgowość w niewłaściwy sposób. 

Zachęcamy do kontaktu w celu konsultacji, weryfikacji swojego biura rachunkowego lub nawiązaniu współpracy w zakresie usług księgowych i kadrowo-płacowych.
Email:sekretariat@warido.com
Tel: +48537726726

 

 

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

eksploracja-ksiegowosci

Co to jest eksploracja księgowości?

Precyzyjne zarządzanie księgowością to klucz do sukcesu każdej organizacji. Zarówno właściciele, jak i kierownictwo są zobowiązani do ścisłego monitorowania sytuacji finansowej firmy, aby gwarantować jej trwałość i ekspansję. Niemniej jednak (…)

Czytaj więcej »
otwarcie-biznesu-w-sieci

Otwarcie biznesu w sieci – kluczowe informacje

Uruchomienie własnej firmy to skomplikowany zadanie, związane z dokładnym planowaniem i przygotowaniem różnych aspektów. Jest to klucz do ewentualnej realizacji sukcesu. W kontekście zawiłości biurokratycznych, spotykanych w siedzibach różnych instytucji, cały proces może wywoływać (…)

Czytaj więcej »
ocena-wartosci-firm

Ocena wartości firm

Wycena przedsiębiorstw ma różne cele oraz funkcje. Może służyć jako wsparcie decyzyjne – i umożliwiać podejmowanie optymalnych z punktu widzenia firmy decyzji – lub jako informacja dla organów udzielających finansowania. Można ją (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej