Kasa fiskalna na smartfona – uwaga na oszustwa i wyłudzenia

kasa fiskalna na smartfona oszustwa

Na przełomie sierpnia i września pisaliśmy o kasach fiskalnych na smartfony, które miałyby zastąpić od 1 -go stycznia 2020 roku kasy rejestrujące. W związku z pojawiającymi się ofertami oszustów chcielibyśmy zwrócić raz jeszcze uwagę na to, że nadal trwają prace legislacyjne i przepisy wprowadzające kasy fiskalne na smartfona są wciąż w fazie projektu.

Jakich kas fiskalnych należy używać?

Na ten moment można używać wyłącznie kas rejestrujących, które posiadają homologację Głównego Urzędu Miar i mają postać sprzętową. Nie ma więc możliwości używania oprogramowania na smartfonie jako alternatywy dla kasy fiskalnej.

Konsekwencje używania kasy fiskalnej na smartofnie

Wszystkie oferty kas fiskalnych na smartofna (oprogramowania zastępującego kasę fiskalną), które pojawiają się w internecie i zapewniają, że dzięki nim można zrezygnować z kasy fiskalnej są próbą oszustwa i bardzo często służą wyłudzeniu danych.

Ewidencja sprzedaży na takim sprzęcie oczywiście nie jest wywiązaniem się z obowiązku sprzedawcy i podlega karze.

Podsumowanie

Kasy fiskalne na smartofnie będą sporym ułatwieniem dla wielu charakterów działalności, jednak należy się wstrzymać z ich zakupem do momentu oficjalnego wejścia w życie przepisów zezwalających na ich stosowanie.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości co do interpretacji nowych przepisów lub wydaje się Wam, że potrzebne jest szkolenie podatkowe w Państwa firmie – prosimy o kontakt z nami – rozwiejemy Państwa wątpliwości lub przeszkolimy Waszych pracowników.

Jeżeli nie zapisali się jeszcze Państwo do naszego Newsletter’a to serdecznie zapraszamy, można to zrobić tutaj: https://warido.com/newsletter

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

zmiany-w-e-paragonach-2023

Zmiany w e-paragonach 2023

Już od dnia 15 września podatnicy będą mieli możliwość udostępniania paragonów poprzez nową platformę Ministerstwa Finansów – tzw. HUB paragonowy. Jest to jedna ze zmian wprowadzonych w ramach pakietu uproszczeń (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej