Zaznacz stronę

Na przełomie sierpnia i września pisaliśmy o kasach fiskalnych na smartfony, które miałyby zastąpić od 1 -go stycznia 2020 roku kasy rejestrujące. W związku z pojawiającymi się ofertami oszustów chcielibyśmy zwrócić raz jeszcze uwagę na to, że nadal trwają prace legislacyjne i przepisy wprowadzające kasy fiskalne na smartfona są wciąż w fazie projektu.

Jakich kas fiskalnych należy używać?

Na ten moment można używać wyłącznie kas rejestrujących, które posiadają homologację Głównego Urzędu Miar i mają postać sprzętową. Nie ma więc możliwości używania oprogramowania na smartfonie jako alternatywy dla kasy fiskalnej.

Konsekwencje używania kasy fiskalnej na smartofnie

Wszystkie oferty kas fiskalnych na smartofna (oprogramowania zastępującego kasę fiskalną), które pojawiają się w internecie i zapewniają, że dzięki nim można zrezygnować z kasy fiskalnej są próbą oszustwa i bardzo często służą wyłudzeniu danych.

Ewidencja sprzedaży na takim sprzęcie oczywiście nie jest wywiązaniem się z obowiązku sprzedawcy i podlega karze.

Podsumowanie

Kasy fiskalne na smartofnie będą sporym ułatwieniem dla wielu charakterów działalności, jednak należy się wstrzymać z ich zakupem do momentu oficjalnego wejścia w życie przepisów zezwalających na ich stosowanie.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości co do interpretacji nowych przepisów lub wydaje się Wam, że potrzebne jest szkolenie podatkowe w Państwa firmie – prosimy o kontakt z nami – rozwiejemy Państwa wątpliwości lub przeszkolimy Waszych pracowników.

Jeżeli nie zapisali się jeszcze Państwo do naszego Newsletter’a to serdecznie zapraszamy, można to zrobić tutaj: https://warido.com/newsletter

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now Button