fbpx

Informacja OKD

Pełny zakres usług prawnych w zakresie postępowania upadłościowego blog biura rachunkowego Warido

Spółka OKD, a.s. z siedzibą w Karvinie  jest jedynym producentem węgla kamiennego w Republice Czeskiej.

W dniu 3 maja 2016 r. czeska spółka akcyjna  OKD, a.s. złożyła do czeskiego sądu wniosek o ogłoszenie upadłości , do chwili obecnej 06 maja 2016 roku nie wyznaczono syndyka.

Zaistniała sytuacja pokazuje, iż na rynku usług finansowo-prawnych  spółka Warido Legal & Tax Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach Plac Grunwaldzki 8-10 ( pokój 510), poprzez połączenie kapitałowe w Grupie Warido, prowadzącej  swoje działania na rynku polsko-czeskim, zapewnia polskim klientom pełen zakres usług prawnych na terenie obu krajów w zakresie postępowania upadłościowego lub układowego prowadzonego wobec OKD, a.s. z siedzibą w Karvinie.

Warido Legal & Tax Sp. z o.o. świadczy usługi o wysokim standardzie, oparte na jednolitych procedurach oraz fachowej wiedzy specjalistów z różnych gałęzi sektora finansowo-prawnego. Zdobyte doświadczenie w ramach prowadzonej współpracy z kancelariami czeskimi daje gwarancje analizy i zaproponowania najwłaściwszego rozwiązania dla wszelkich pojawiających się problemów w zakresie związanym ze zgłoszoną upadłością oraz bieżącego funkcjonowania, konsultacji przy negocjowaniu układu , dochodzenia roszczeń na terenie Polski i Czech.

Warido Legal & Tax Sp. z o.o. gwarantuje również kompleksowe doradztwo

w zakresie zagadnień prawa upadłościowego i naprawczego, prowadzi m.in. obsługę w zakresie sporządzania wniosków o ogłoszenie upadłości, reprezentowania wierzycieli i dłużników wobec powołanego syndyka OKD, a.s. na każdym etapie postępowania upadłościowego i naprawczego, w tym  zgłaszania wierzytelności w toku postępowania upadłościowego i naprawczego. W ramach prowadzonych zleceń Warido Legal & Tax Sp. z o.o. prowadzi w bezpośredniej współpracy z kancelariami czeskimi oraz syndykiem  analizy mające przynieść maksymalnie efektywną ochronę interesów  naszych klientów . Warido Legal & Tax Sp. z o.o. zapewnia w związku z tym całościową i wszechstronną obsługę prawno-finansową wszelkich zagadnień związanych z wnioskiem upadłościowym OKD, a.s. z siedzibą w Karvinie.

W porozumieniu z czeskimi kancelariami obsługującymi upadłość OKD, a.s. z siedzibą w Karvinie uzgodniono adres do kontaktów dla podmiotów zainteresowanych obsługą w tym zakresie.

Wszelkie sprawy należy kierować na adres specjalnie wydzielonego biura :

Warido Legal & Tax Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach Plac Grunwaldzki 8-10 ( pokój 510)

Telefon kontowy w sprawie upadłości OKD, a.s. z siedzibą w Karvinie +48 536 550 440.

Szukasz usług i wsparcia w tym zakresie?
Uzupełnij poniższy formularz.
Przygotujemy indywidualną ofertę!

ujemna-marza-w-uslugach-turystyki

Ujemna marża w usługach turystyki

Prowadzisz biuro turystyczne i zdarza się, że musisz dokładać do interesu? Takie sytuacje mają miejsce, gdy np. wycieczkę wykupi niespodziewanie mało osób i jej całościowy koszt będzie wyższy niż pozyskane środki. Na szczęście ustawa o VAT daje Ci furtkę w postaci uwzględnienia marży ujemnej przy rozliczaniu VAT. Dzięki temu nie zapłacisz podatku za usługi, które przyniosły Ci stratę. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest marża ujemna w turystyce i jak pomoże Ci zachować płynność finansową.

Czytaj więcej »
umorzenie-zaleglosci-zus-jak-zlozyc-wniosek

Umorzenie zaległości ZUS – jak złożyć wniosek

Ubezpieczenie zdrowotne uprawnia do bezpłatnej pomocy lekarskiej w przychodniach i szpitalach. Jest niezbędne do darmowego korzystania ze wszystkich świadczeń z NFZ.

Prowadzisz działalność gospodarczą, a ktoś z Twojej rodziny nie jest ubezpieczony? Możesz go zgłosić do swojego ubezpieczenia zdrowotnego. Nie wiąże się to z koniecznością opłacania podwójnej składki. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, kogo z rodziny możesz dopisać do ubezpieczenia i jak to zrobić.

Czytaj więcej »
zaswiadczenie-o-przychodzie-a-zasilek-przedemerytalny

Urlop po ukończeniu studiów – ile dni się należy?

Zatrudniasz pracownika, który jednocześnie studiuje i wkrótce zakończy edukację? Pamiętaj, żeby po ukończeniu studiów wyższych doliczyć mu odpowiedni staż pracy, a co za tym idzie – dodatkowe dni urlopu wypoczynkowego. Jest to jeden z Twoich podstawowych obowiązków jako pracodawcy. Za brak prawidłowego rozliczenia urlopu (czyli braku uwzględnienia dodatkowych dni, które przysługują absolwentowi), możesz dostać karę grzywny w wysokości od 1 000 zł do nawet 30 000 zł.

Czytaj więcej »
alimenty-a-rozliczenie-podatkowe

Alimenty a rozliczenie podatkowe

Rozliczenie podatkowe alimentów często rodzi wątpliwości u podatników. Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie, jak alimenty powinny być traktowane w kontekście opodatkowania oraz jak właściwie je wykazać w zeznaniu rocznym.

Czytaj więcej »

Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.