logo warido, firmy rachunkowo księgowej, biura rachunkowego w Rybniku
  • Biuro rachunkowe
  • Księgowość
  • Kadry i płace
  • Doradca podatkowy
  • Blog
  • Kontakt
  • Umów spotkanie
  • Biuro rachunkowe
  • Księgowość
  • Kadry i płace
  • Doradca podatkowy
  • Blog
  • Kontakt
  • Umów spotkanie

Wdrożenia IT

Kompleksowe wdrożenia IT dla Twojej firmy

Chciałbyś się rozwijać? Czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu? Nie wiesz, jak przygotować się do wdrożenia systemów IT w firmie? Pomożemy Ci i Twojej firmie wdrażać nowe rozwiązania informatyczne. 

Pomogliśmy w rozwoju już tak wielu firmom. Tobie też możemy pomóc!

Zadzwoń do nas teraz lub wyślij e-mail, a my zajmiemy się resztą. 

Wszystko co musisz wiedzieć o wdrożeniu systemu IT w firmie.

Dowiedz się jak przeprowadzić wdrożenie systemu IT w firmie. Sprawdź jak wygląda ten proces i jakie są etapy wdrożenia systemu informatycznego.

Jak przygotować się do wdrożenia systemów IT w firmie?

Wdrażanie systemu informatycznego to wieloetapowy proces, do którego trzeba dobrze się przygotować. Wysiłek włożony w najwcześniejszym etapie wdrożenia IT zaprocentuje w czasie użytkowania gotowego systemu. W czasie całego procesu duże znacznie ma też bezpieczeństwo IT w firmie. To wszystko sprawia, że jest to spore wyzwanie organizacyjne. Poniżej omówimy niektóre aspekty wdrożenia informatycznych systemów zarządzania. 

Wdrażanie systemu informatycznego jest pojęciem bardzo szerokim. Najczęściej nie jest to do końca precyzyjnie określone. Może to być poważny problem, zwłaszcza, że usługi wdrożeniowe są coraz częstsze. Niejasności na poziomie definicji wdrożenia systemów IT mogą skutkować większymi trudnościami na etapie użytkowania, zwłaszcza jeśli okaże się, że dostawca i użytkownik inaczej interpretowali te pojęcia. 

W tym wypadku nie można zakładać, że obie strony dokładnie wiedzą, co obejmuje proces wdrożenia IT. Dlatego zanim dostawca oprogramowania zacznie realizować kolejne etapy wdrożenia, trzeba przygotować dokumentację, w której dokładnie będzie wskazane, co obejmuje cały proces. Pozwoli to na uniknięcie nieporozumień wynikających z innego zrozumienia poszczególnych definicji określających wdrożenie systemu informatycznego. 

Etapy tego procesu można określić następująco: 

    • określenie potrzeb firmy, 
    • analiza i optymalizacja procesów biznesowych, 
    • przedstawienie projektu wdrożenia, 
    • dostosowanie systemu do wymagań klienta, 
    • uruchomienie systemu, 
    • wsparcie powdrożeniowe. 

Określenie potrzeb - najważniejszy etap wdrożenia systemu IT w firmie

Na początku koniecznie trzeba określić jakie funkcjonalności ma mieć nowy system. Na tym etapie wykonawca usługi musi poznać Twoje potrzeby. Obejmuje to analizę wykorzystywanych obecnie systemów i procesów. Wszystko musi być na tyle dokładnie określone, żeby obydwie strony wiedziały, co jest do zrobienia. 

Na tym etapie nie ma potrzeby przewidywać wszystkiego, co może się przydać dopiero w przyszłości. Takie podejście sprawia, że możesz zapłacić za rzeczy, które nigdy nie będą w pełni wykorzystane, a dodatkowo mocno skomplikują cały system. 

Musisz wziąć pod uwagę, że wiele systemów ma budowę modułową. Dzięki temu wdrożenie nowego systemu nie oznacza, iż później nie będzie można go rozbudować. Dlatego lepiej skoncentrować się na tych modułach systemu, które na pewno będą wykorzystywane i usprawnią pracę w firmie, bo trzeba mieć świadomość, że każdy dodatkowy moduł zwiększy koszt całego systemu. 

Wdrożenie systemu informatycznego a koszty

Koszty wdrożenia systemów informatycznych w firmie zależą od złożoności zakupionego oprogramowania. Inny będzie koszt całego systemu ERP a inny programu do fakturowania. Dlatego niezwykle istotne jest to, aby wybrać odpowiedni system, który będzie odpowiadał potrzebom danego przedsiębiorstwa. Każda dodatkowa funkcjonalność przekłada się na zwiększenie kosztu całego systemu. 

Oprócz kosztów finansowych trzeba też wziąć pod uwagę czas wdrożenia systemu i stopień zaangażowania pracowników w testowanie nowego oprogramowania. Jest to jeden z ważniejszych etapów wdrażania systemów IT, bo podczas testów może okazać się, że brakuje jakiegoś rozwiązania, albo że któryś z modułów jest zbędny. 

Kolejnym z aspektów jest posiadana infrastruktura. Tutaj istnieje niebezpieczeństwo, że obecna konfiguracja serwera lub poszczególnych stacji roboczych jest niewystarczająca do uruchomienia nowego systemu IT. W tym wypadku oprócz kosztów instalacji samego systemu, trzeba doliczyć też koszt rozbudowy lub wymiany sprzętu IT. 

Cały proces wdrożenia to najczęściej spora inwestycja. Z tego względu warto wybrać dostawcę systemu, który zapewni wsparcie na każdym etapie wdrożenia od analizy przedwdrożeniowej aż po etap obsługi powdrożeniowej. Wybranie najtańszej oferty czasami może oznaczać nie tylko spore niedogodności korzystania z systemu, ale również kompletny brak wsparcia po zapłacie ostatniej faktury za system IT. 

Na co zwrócić uwagę przy wdrażaniu nowego systemu IT?

Niezwykle istotny jest harmonogram całego wdrożenia. Na każdy z etapów trzeba zarezerwować odpowiednią ilość czasu, żeby mieć szansę na wyłapanie ewentualnych błędów. Lepiej zrobić to na etapie projektowym lub produkcyjnym niż po zakończeniu wdrożenia. 

Dobrze jest też wyznaczyć osobę odpowiedzialną za nadzór nad pracą całego zespołu wdrożeniowego, która będzie koordynować komunikację pomiędzy pracownikami a firmą odpowiedzialną za wdrożenie. Najlepiej jeśli będzie to osoba, która ma praktyczne doświadczenie w realizacji procesów, które mają być obsługiwane przez wdrożony system IT. Dzięki temu będzie mogła sprawdzić czy zaproponowane rozwiązania są wystarczająco funkcjonalne z punktu widzenia użytkownika. 

Do dobrych praktyk można też zaliczyć szkolenie dla osób, które będą korzystać z nowego systemu. Powinno ono nie tylko objaśniać funkcje nowego systemu i pokazywać jego możliwości, ale też wyjaśniać jakie będą korzyści dla pracowników i całej firmy po zakończeniu prac wdrożeniowych. Taki przepływ informacji wewnątrz organizacji może wydatnie przyczynić się do powodzenia całego projektu. Wiadomo, że zmiany w procesach wymagają czasu, ale przeszkolenie z naciskiem na aspekt informacyjny może przyśpieszyć zwrot z inwestycji zarówno pod względem czasowym oraz finansowym.

FORMY PRAWNE. BLOG

Podatek progresywny w Polsce

Podatek progresywny w Polsce – na czym polega i jak funkcjonuje?

2 lipca, 2025

W świecie podatków nie brakuje sporów i dylematów, które zajmują zarówno osoby zatrudnione, jak i właścicieli firm. Jednym z najczęściej poruszanych zagadnień jest podatek progresywny – mechanizm mający na celu wspieranie równości społecznej, ale jednocześnie budzący obawy dotyczące jego oddziaływania na chęć do pracy i tempo rozwoju gospodarki.

Czytaj więcej »
Wystawianie faktur przez osoby nieprowadzące działalności

Wystawianie faktur przez osoby nieprowadzące działalności – kiedy jest to możliwe?

25 czerwca, 2025

W polskim systemie podatkowym panuje powszechne przekonanie, że faktury mogą wystawiać wyłącznie przedsiębiorcy. Choć zazwyczaj tak jest, istnieją sytuacje, w których osoba fizyczna nieprowadząca zarejestrowanej działalności gospodarczej również ma prawo do legalnego wystawienia faktury.

Czytaj więcej »
Spółka europejska w polskim porządku prawnym

Spółka europejska w polskim porządku prawnym – czym jest i jak ją zarejestrować?

18 czerwca, 2025

W obliczu postępującej integracji gospodarczej w Unii Europejskiej, coraz więcej firm rozważa ekspansję swojej działalności poza Polskę. Jeżeli również masz takie plany, warto zwrócić uwagę na spółkę europejską – unikalną formę prawną, pozwalającą na prowadzenie działalności w różnych państwach UE w ramach jednej firmy.

Czytaj więcej »
Amortyzacja budynków jako środków trwałych

Amortyzacja budynków jako środków trwałych – przegląd najważniejszych zasad

11 czerwca, 2025

Amortyzacja budynków odgrywa ważną rolę w rachunkowości i rozliczeniach podatkowych firm posiadających nieruchomości wykorzystywane w celach biznesowych. Polega ona na stopniowym ujmowaniu kosztów wynikających ze zużycia tych obiektów, co pozwala na zmniejszenie kwoty podlegającejopodatkowaniu.

Czytaj więcej »
Praca hybrydowa a rozliczenia pracownicze

Praca hybrydowa a rozliczenia pracownicze – wyzwania podatkowe i kadrowe

4 czerwca, 2025

Praca hybrydowa na stałe wpisała się w realia wielu polskich przedsiębiorstw, łącząc zalety pracy zdalnej i stacjonarnej. Taki model daje większą elastyczność, podnosi satysfakcję zespołów i nierzadko przekłada się na lepsze wyniki.

Czytaj więcej »
Rekomendacje dla biura rachunkowego warido UiK
Rekomendacje dla biura rachunkowego warido soniqsoft
Rekomendacje dla biura rachunkowego warido Lewiatan
Rekomendacje dla biura rachunkowego warido kliwent
Rekomendacje dla biura rachunkowego warido bazet
Rekomendacje dla biura rachunkowego warido Duda Tomasz
Rekomendacje dla biura rachunkowego warido fireup
Rekomendacje dla biura rachunkowego warido eurazio
logo firmy kliwent korzystającej z usług księgowych warido

Co zyskujesz współpracując z naszym biurem rachunkowym?

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

Biuro rachunkowe Warido logo
  • (+48) 537 726 726
  • sekretariat@warido.com
  • ul. Wodzisławska 358,
    44-274 Rybnik

USŁUGI

  • Biuro Rachunkowe
  • Księgowość
  • Kadry i Płace
  • Audyt Księgowy
  • Doradca Podatkowy

USŁUGI ONLINE

  • Księgowość Online
  • Biuro rachunkowe Online
  • Doradca Podatkowy Online

POZOSTAŁE

  • Restrukturyzacja firm
  • KSeF
  • Blog Warido
  • Kontakt z nami
  • Polityka Prywatności
  • Formularz Zgłoszenia Nieprawidłowości

Oferta Biura rachunkowego Warido

  • Biuro rachunkowe
  • Usługi
    • Księgowość
      • Księgowość online
      • Biuro rachunkowe online
      • Biuro rachunkowe z oprogramowaniem Enova 365
      • Nadzór księgowy
      • KSeF
      • Dyrektor finansowy
      • Główny księgowy
      • Outsourcing księgowy
      • Korekta błędów w księgowości
      • Przejęcie częściowego prowadzenia ksiąg rachunkowych
    • Kadry i płace
      • Akta osobowe
      • PPK
      • Dokumentacja kadrowa
      • Dokumentacja płacowa
      • Elektroniczne akta osobowe
      • Outsourcing kadr i płac
    • Audyt księgowy
      • Plan przekształcenia
      • Przegląd ksiąg rachunkowych
      • Audyt finansowy
      • Analiza wskaźnikowa
      • Badanie ksiąg rachunkowych
    • Doradca podatkowy
      • Doradca podatkowy Online
      • Fuzje transgraniczne
      • Ustalenie stawki VAT
      • Ceny transferowe
  • Specjalizacje
    • Forma prawna
      • Księgowość spółka z oo
      • Księgowość jednoosobowej działalności gospodarczej
      • Księgowość fundacji rodzinnej
      • Księgowość e-commerce
      • Prosta spółka akcyjna księgowość
      • Księgowość spółki komandytowo akcyjnej
      • Spółka akcyjna księgowość
      • Spółka cywilna księgowość
      • Spółka jawna księgowość
      • Spółka komandytowa księgowość
      • Księgowość sklepu
      • Biuro rachunkowe dla sklepu internetowego
      • Księgowość firmy budowlanej
      • Księgowość sklepu spożywczego
      • Księgowość firmy deweloperskiej
      • Księgowość firmy transportowej
      • Księgowość dla lekarzy
  • Pozostałe usługi
    • Usługi informatyczne
      • Workflow
      • ENOVA
      • ERP
      • Comarch Optima
      • Wdrożenia it
    • Doradca finansowy
      • Gotowe spółki
      • Likwidacja spółki
      • Rejestracja do VAT
      • Wycena przedsiębiorstw
      • Założenie działalności gospodarczej
      • Założenie działalności gospodarczej online
      • Zakładanie firmy
      • Zakładanie firmy online
      • Założenie spółki z o.o.
    • Restrukturyzacja Przedsiębiorstw
      • Postępowanie o zatwierdzenie układu
      • Przyspieszone postępowanie układowe
      • Postępowanie sanacyjne
      • Postępowanie układowe
    • INNE
      • Upadłości przedsiębiorstw
      • Upadłość likwidacyjna i układowa
      • Dochodzenie wierzytelności
      • Nadzór właścicielski
      • Firma w Czechach
      • Wirtualny sekretariat
  • Blog
  • Rekomendacje
  • Kontakt
  • Biuro rachunkowe
  • Usługi
    • Księgowość
      • Księgowość online
      • Biuro rachunkowe online
      • Biuro rachunkowe z oprogramowaniem Enova 365
      • Nadzór księgowy
      • KSeF
      • Dyrektor finansowy
      • Główny księgowy
      • Outsourcing księgowy
      • Korekta błędów w księgowości
      • Przejęcie częściowego prowadzenia ksiąg rachunkowych
    • Kadry i płace
      • Akta osobowe
      • PPK
      • Dokumentacja kadrowa
      • Dokumentacja płacowa
      • Elektroniczne akta osobowe
      • Outsourcing kadr i płac
    • Audyt księgowy
      • Plan przekształcenia
      • Przegląd ksiąg rachunkowych
      • Audyt finansowy
      • Analiza wskaźnikowa
      • Badanie ksiąg rachunkowych
    • Doradca podatkowy
      • Doradca podatkowy Online
      • Fuzje transgraniczne
      • Ustalenie stawki VAT
      • Ceny transferowe
  • Specjalizacje
    • Forma prawna
      • Księgowość spółka z oo
      • Księgowość jednoosobowej działalności gospodarczej
      • Księgowość fundacji rodzinnej
      • Księgowość e-commerce
      • Prosta spółka akcyjna księgowość
      • Księgowość spółki komandytowo akcyjnej
      • Spółka akcyjna księgowość
      • Spółka cywilna księgowość
      • Spółka jawna księgowość
      • Spółka komandytowa księgowość
      • Księgowość sklepu
      • Biuro rachunkowe dla sklepu internetowego
      • Księgowość firmy budowlanej
      • Księgowość sklepu spożywczego
      • Księgowość firmy deweloperskiej
      • Księgowość firmy transportowej
      • Księgowość dla lekarzy
  • Pozostałe usługi
    • Usługi informatyczne
      • Workflow
      • ENOVA
      • ERP
      • Comarch Optima
      • Wdrożenia it
    • Doradca finansowy
      • Gotowe spółki
      • Likwidacja spółki
      • Rejestracja do VAT
      • Wycena przedsiębiorstw
      • Założenie działalności gospodarczej
      • Założenie działalności gospodarczej online
      • Zakładanie firmy
      • Zakładanie firmy online
      • Założenie spółki z o.o.
    • Restrukturyzacja Przedsiębiorstw
      • Postępowanie o zatwierdzenie układu
      • Przyspieszone postępowanie układowe
      • Postępowanie sanacyjne
      • Postępowanie układowe
    • INNE
      • Upadłości przedsiębiorstw
      • Upadłość likwidacyjna i układowa
      • Dochodzenie wierzytelności
      • Nadzór właścicielski
      • Firma w Czechach
      • Wirtualny sekretariat
  • Blog
  • Rekomendacje
  • Kontakt

© All rights reserved

Facebook-f Linkedin Instagram