Do kiedy i gdzie złożyć sprawozdanie finansowe?

do kiedy zlozyc sprawozdanie finansowe jakie sa terminy sprawozdanie finansowego gdzie zlozyc sprawozdanie finansowe

Zbliżają się kolejne ostateczne terminy dotyczące zatwierdzania i złożenia sprawozdania finansowego za rok 2018. Mowa oczywiście o podatnikach CIT, gdyż podatnicy PIT mieli czas do 30 kwietnia. Jaki jest deadline dla pozostałych? Gdzie należy złożyć sprawozdanie finansowe za rok 2018?

Zatwierdzenie sprawozdania finansowego

Sprawozdanie finansowe trzeba zatwierdzić do 30-go czerwca 2019 roku. Jest to bezwzględnie ostateczny termin na zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2018.

Złożenie sprawozdania finansowego

Jeśli nasze sprawozdanie finansowe jest już zatwierdzone przez wszystkie wymagane osoby to mamy 15 dni na złożenie dokumentów w odpowiednim dla naszej firmy Krajowym Rejestrze Sądowym. Jest to termin dla podmiotów wpisanych do KRS.

Trzeba pamiętać jednak o tym, że sprawozdanie składamy w 2019 roku drogą elektroniczną i wyłącznie do KRS’u. Nie ma już potrzeby wysyłania sprawozdania do urzędu skarbowego.

Fundacje i stowarzyszenia, które nie są wpisane do KRS, a ich sprawozdanie jest badane przez biegłego rewidenta, mają obowiązek złożyć w urzędzie skarbowym dokumenty do 10 dni od ich zatwierdzenia (na elektroniczną skrzynkę podawczą organu albo fizycznie – na elektronicznym nośniku danych).

Podsumowanie

Nie radzimy zostawiać wszystkiego na ostatni moment i wysłania sprawozdań finansowych do KRS przynajmniej z kilku dniową rezerwą, choćby ze względu na to, że w ostatni dzień serwery z pewnością będą nadmiernie obciążone.

Zachęcamy również do skorzystania z naszych usług księgowych, w ramach których m.in. sporządzimy dla Państwa dokumenty wchodzące w skład sprawozdania finansowego, a także dopilnujemy by dokumenty były złożone w terminie i we właściwym organie.

Jeśli jeszcze nie zapisali się Państwo do naszego Newsletter’a to można to zrobić klikając tutaj lub w panelu bocznym (po prawej stronie artykułu).

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

zmiany-w-e-paragonach-2023

Zmiany w e-paragonach 2023

Już od dnia 15 września podatnicy będą mieli możliwość udostępniania paragonów poprzez nową platformę Ministerstwa Finansów – tzw. HUB paragonowy. Jest to jedna ze zmian wprowadzonych w ramach pakietu uproszczeń (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej