Zaznacz stronę

Jeśli jesteś podatnikiem CIT (ang. Corporate Income Tax) to w tym roku masz nowy obowiązek – CIT-14. Czego dotyczy ta deklaracja? Do kiedy należy ją złożyć w urzędzie skarbowym?

Czego dotyczy deklaracja CIT-14?

CIT-14 jest deklaracją o wysokości zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od wypłat odsetek i dyskonta zrealizowanych w ramach emisji danej serii obligacji. Jej wzór został określony w rozporządzeniu ministra finansów (Dz.U. poz. 1107).

Mówiąc prościej wybrali możliwość opodatkowania 3% podatkiem zryczałtowanym CIT kwoty wypłat odsetek i dyskonta z emisji obligacji, których to dokonali przed 01.01.2019r., a także po tej dacie. Oznacza to, że CIT-14 dotyczy emisji zakończonych i bieżących.

Kto musi złożyć deklarację CIT-14?

Podatnicy, którzy wybrali opodatkowanie na zasadach określonych w art. 19-21 ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i ustawy – Ordynacja podatkowa, a także niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2193) mają obowiązek złożenia deklaracji CIT-14.

Do kiedy trzeba złożyć deklarację?

Deklarację należy złożyć do 31-go lipca 2019 roku.

Podsumowanie

Deklaracja CIT-14 musi zostać złożona przez podatników, którzy do 31 stycznia 2019 roku lub 31 marca 2019 roku złożyli zawiadomienie o wyborze wyżej wymienionej formy opodatkowania. CIT-14 dotyczy wypłat odsetek i dyskonta zrealizowanych w ramach emisji danej serii obligacji dokonanych przed 01.01.2019r. i nadal trwających. Deklaracje należy złożyć do 31-go lipca 2019r.

Jeśli masz problem z wypełnieniem deklaracji to zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48324766777 lub adresem mailowym sekretariat@warido.com – nasi doradcy podatkowi z przyjemnością Ci pomogą.

Zachęcamy również do zapisania się do naszego Newsletter’a i bycia na bieżąco!

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now ButtonZadzwoń teraz!