Deklaracja CIT-14

Deklaracja CIT-14 do kiedy kto czego dotyczy

Jeśli jesteś podatnikiem CIT (ang. Corporate Income Tax) to w tym roku masz nowy obowiązek – CIT-14. Czego dotyczy ta deklaracja? Do kiedy należy ją złożyć w urzędzie skarbowym?

Czego dotyczy deklaracja CIT-14?

CIT-14 jest deklaracją o wysokości zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od wypłat odsetek i dyskonta zrealizowanych w ramach emisji danej serii obligacji. Jej wzór został określony w rozporządzeniu ministra finansów (Dz.U. poz. 1107).

Mówiąc prościej wybrali możliwość opodatkowania 3% podatkiem zryczałtowanym CIT kwoty wypłat odsetek i dyskonta z emisji obligacji, których to dokonali przed 01.01.2019r., a także po tej dacie. Oznacza to, że CIT-14 dotyczy emisji zakończonych i bieżących.

Kto musi złożyć deklarację CIT-14?

Podatnicy, którzy wybrali opodatkowanie na zasadach określonych w art. 19-21 ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i ustawy – Ordynacja podatkowa, a także niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2193) mają obowiązek złożenia deklaracji CIT-14.

Do kiedy trzeba złożyć deklarację?

Deklarację należy złożyć do 31-go lipca 2019 roku.

Podsumowanie

Deklaracja CIT-14 musi zostać złożona przez podatników, którzy do 31 stycznia 2019 roku lub 31 marca 2019 roku złożyli zawiadomienie o wyborze wyżej wymienionej formy opodatkowania. CIT-14 dotyczy wypłat odsetek i dyskonta zrealizowanych w ramach emisji danej serii obligacji dokonanych przed 01.01.2019r. i nadal trwających. Deklaracje należy złożyć do 31-go lipca 2019r.

Jeśli masz problem z wypełnieniem deklaracji to zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48324766777 lub adresem mailowym sekretariat@warido.com – nasi doradcy podatkowi z przyjemnością Ci pomogą.

Zachęcamy również do zapisania się do naszego Newsletter’a i bycia na bieżąco!

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

zmiany-w-e-paragonach-2023

Zmiany w e-paragonach 2023

Już od dnia 15 września podatnicy będą mieli możliwość udostępniania paragonów poprzez nową platformę Ministerstwa Finansów – tzw. HUB paragonowy. Jest to jedna ze zmian wprowadzonych w ramach pakietu uproszczeń (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej