Zaznacz stronę
Rząd pracuje nad nową ulgą podatkową dla przedsiębiorców – będzie to ulga na robotyzację. Wzorem ma być już funkcjonująca ulga badawczo-rozwojowa, a celem zwiększenie automatyzacji w polskich przedsiębiorstwach. Kiedy nowa ulga podatkowa ma wejść w życie i kogo będzie dotyczyć? Jakie wydatki zostaną objęte nową ulgą podatkową?

Ulga na robotyzację – od kiedy?

Rząd przewiduje zakończenie prac projektowych i przyjęcie ustawy do września 2020 roku, a ulga podatkowa miałaby zacząć obowiązywać od 1. stycznia 2021 roku.

Ulga na robotyzację – dla kogo?

Projekt przewiduje, że z ulgi na robotyzację będą mogły skorzystać małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.

Jakie wydatki będą objęte ulgą na robotyzację?

Jak sama nazwa wskazuje wydatki na zakup robotów i kobotów zostaną objęte nową ulgą podatkową. Projekt przewiduje włączenie do zakresu ulgi również wydatków na zakup oprogramowania, maszyn produkcyjnych sterowanych cyfrowo, kosztów czasowego ich używania i szkolenia pracowników oraz zakupu drukarek 3D.

Podsumowanie

Nowa ulga podatkowa na robotyzację to z pewnością kolejna szansa na zmniejszenie kosztów podatkowych w firmach stawiających na innowację i automatyzację procesów, np. produkcyjnych. Gdy ulga oficjalnie zacznie obowiązywać poinformujemy o tym państwa w naszym newsletterze, do którego serdecznie zapraszamy.

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now Button