Ulga na robotyzację – dla kogo i od kiedy?

ulga na robotyzację biuro rachunkowe warido

Rząd pracuje nad nową ulgą podatkową dla przedsiębiorców – będzie to ulga na robotyzację. Wzorem ma być już funkcjonująca ulga badawczo-rozwojowa, a celem zwiększenie automatyzacji w polskich przedsiębiorstwach. Kiedy nowa ulga podatkowa ma wejść w życie i kogo będzie dotyczyć? Jakie wydatki zostaną objęte nową ulgą podatkową?

Ulga na robotyzację – od kiedy?

Rząd przewiduje zakończenie prac projektowych i przyjęcie ustawy do września 2020 roku, a ulga podatkowa miałaby zacząć obowiązywać od 1. stycznia 2021 roku.

Ulga na robotyzację – dla kogo?

Projekt przewiduje, że z ulgi na robotyzację będą mogły skorzystać małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.

Jakie wydatki będą objęte ulgą na robotyzację?

Jak sama nazwa wskazuje wydatki na zakup robotów i kobotów zostaną objęte nową ulgą podatkową. Projekt przewiduje włączenie do zakresu ulgi również wydatków na zakup oprogramowania, maszyn produkcyjnych sterowanych cyfrowo, kosztów czasowego ich używania i szkolenia pracowników oraz zakupu drukarek 3D.

Podsumowanie

Nowa ulga podatkowa na robotyzację to z pewnością kolejna szansa na zmniejszenie kosztów podatkowych w firmach stawiających na innowację i automatyzację procesów, np. produkcyjnych. Gdy ulga oficjalnie zacznie obowiązywać poinformujemy o tym państwa w naszym newsletterze, do którego serdecznie zapraszamy.

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

ceny-transferowe-czas-na-sporzadzenie-dokumentacji

Ceny transferowe – czas na sporządzenie dokumentacji

Termin na sporządzenie lokalnej dokumentacji cen transferowych za rok 2022 upłynął 31 października. W obliczu nowych wyzwań i zmian legislacyjnych, jest to zadanie wymagające szczególnej uwagi. Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie istoty i konsekwencji niezachowania terminu, a także wskazanie, jak nasze usługi doradztwa podatkowego online mogą pomóc w tej kwestii.

Czytaj więcej »
doradca-podatkowy-procedury-vat-marza-na-samochody-uzywane

Doradca podatkowy: Procedury VAT marża na samochody używane

Rynek samochodów używanych rozkwita, oferując przedsiębiorcom szansę na zysk, ale zarazem naświetlając potrzebę zrozumienia i zastosowania skomplikowanych przepisów podatkowych. Właściwa znajomość i zastosowanie procedury VAT marża może znacząco wpłynąć na rentowność transakcji. Niniejszy wpis ma na celu przybliżyć specyfikę tej procedury, odmiennej od standardowego opodatkowania, której stosowanie w branży motoryzacyjnej może stać się źródłem oszczędności podatkowych oraz zapewnić firmom przewagę konkurencyjną.

Czytaj więcej »