Ulga na robotyzację – dla kogo i od kiedy?

ulga na robotyzację biuro rachunkowe warido

Rząd pracuje nad nową ulgą podatkową dla przedsiębiorców – będzie to ulga na robotyzację. Wzorem ma być już funkcjonująca ulga badawczo-rozwojowa, a celem zwiększenie automatyzacji w polskich przedsiębiorstwach. Kiedy nowa ulga podatkowa ma wejść w życie i kogo będzie dotyczyć? Jakie wydatki zostaną objęte nową ulgą podatkową?

Ulga na robotyzację – od kiedy?

Rząd przewiduje zakończenie prac projektowych i przyjęcie ustawy do września 2020 roku, a ulga podatkowa miałaby zacząć obowiązywać od 1. stycznia 2021 roku.

Ulga na robotyzację – dla kogo?

Projekt przewiduje, że z ulgi na robotyzację będą mogły skorzystać małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.

Jakie wydatki będą objęte ulgą na robotyzację?

Jak sama nazwa wskazuje wydatki na zakup robotów i kobotów zostaną objęte nową ulgą podatkową. Projekt przewiduje włączenie do zakresu ulgi również wydatków na zakup oprogramowania, maszyn produkcyjnych sterowanych cyfrowo, kosztów czasowego ich używania i szkolenia pracowników oraz zakupu drukarek 3D.

Podsumowanie

Nowa ulga podatkowa na robotyzację to z pewnością kolejna szansa na zmniejszenie kosztów podatkowych w firmach stawiających na innowację i automatyzację procesów, np. produkcyjnych. Gdy ulga oficjalnie zacznie obowiązywać poinformujemy o tym państwa w naszym newsletterze, do którego serdecznie zapraszamy.

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

Deklaracja PCC-3

Czym jest deklaracja PCC-3 i kiedy należy ją złożyć?

Zakup mieszkania czy samochodu od osoby fizycznej to przykłady czynności, które oznaczają konieczność zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Wówczas też ma zastosowanie deklaracja PCC-3. Jak ją wypełnić? Gdzie zapłacić PCC? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące podatku PCC.

Czytaj więcej »
ZSWA ZUS

ZSWA ZUS – zgłoszenie okresów pracy szczególnej

Wraz z początkiem marca wielu pracodawców musi pomyśleć o zgłoszeniu do urzędu pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Jeśli Ty także zatrudniasz takie osoby, pamiętaj, że masz czas do końca marca, aby zgłosić stan faktyczny za rok ubiegły. Jak to zrobić?

Czytaj więcej »
Reklama napojów alkoholowych

Reklama napojów alkoholowych

Napoje alkoholowe stanowią szczególny produkt w kontekście emitowania reklam. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że dnia 1 kwietnia 2021 roku weszło w życie rozporządzenie określające wzór nowej zbiorczej deklaracji ZUS DRA-2, która odnosi się do opłat za usługi będące reklamami napojów alkoholowych.

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej