Zaznacz stronę

Zawnioskowaliśmy do Ministerstwa Rozwoju o udostępnienie nam danych o ilości wniosków o zawieszenie działalności, które zostały złożone w marcu w latach 2017 – 2020. Przesłane dane liczbowe pokazują prawdziwe skutki koronawirusa i problemy z jakimi przyszło się zmierzyć przedsiębiorcom. Ile firm złożyło wniosek o zawieszenie w marcu 2020 roku?

Ile firm zawiesiło działalność w marcu w latach 2017 – 2019?

W marcu latach 2017 – 2019 zauważyć można tendencję malejącą, jeśli chodzi o ilość składanych wniosków o zawieszenie działalności. W marcu 2017 roku 22376 firm złożyło taki wniosek, w marcu 2018 roku zawiesiło się 19016 firm, a w marcu 2019 roku 18089. Systematycznie więc ilość składanych wniosków o zawieszenie się zmniejszała.

Ile firm złożyło wniosek o zawieszenie w marcu 2020 roku?

W marcu 2020 roku zawiesiło się 48893 firm, czyli prawie 3 razy więcej niż miało to miejsce w poprzednich latach. Jest to liczba, która pokazuje skutki koronawirusa, które odczuli przedsiębiorcy, a także niewystarczającą skuteczność tarcz antykryzysowych.

Podsumowanie

Zachęcamy do udostępniania powyższych danych, które pomogą w uświadamianiu społeczeństwa o skutkach epidemii, które tak na prawdę dopiero nadejdą. Niemal 50 tysięcy firm zawiesiło swoją działalność w marcu 2020 roku, a to tylko dane z jednego miesiąca.

Jeśli są państwo zainteresowani podjęciem współpracy z naszym biurem rachunkowym to zachęcamy do wypełnienia krótkiego formularza wyceny – przygotujemy wówczas indywidualną ofertę.

Zachęcamy również do zapisania się do naszego newsletter’a i bycia na bieżąco.

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now Button