Ile firm złożyło wniosek o zawieszenie w marcu 2020 roku?

ile firm zawiesiło działalność w 2020 roku

Zawnioskowaliśmy do Ministerstwa Rozwoju o udostępnienie nam danych o ilości wniosków o zawieszenie działalności, które zostały złożone w marcu w latach 2017 – 2020. Przesłane dane liczbowe pokazują prawdziwe skutki koronawirusa i problemy z jakimi przyszło się zmierzyć przedsiębiorcom. Ile firm złożyło wniosek o zawieszenie w marcu 2020 roku?

Ile firm zawiesiło działalność w marcu w latach 2017 – 2019?

W marcu latach 2017 – 2019 zauważyć można tendencję malejącą, jeśli chodzi o ilość składanych wniosków o zawieszenie działalności. W marcu 2017 roku 22376 firm złożyło taki wniosek, w marcu 2018 roku zawiesiło się 19016 firm, a w marcu 2019 roku 18089. Systematycznie więc ilość składanych wniosków o zawieszenie się zmniejszała.

Ile firm złożyło wniosek o zawieszenie w marcu 2020 roku?

W marcu 2020 roku zawiesiło się 48893 firm, czyli prawie 3 razy więcej niż miało to miejsce w poprzednich latach. Jest to liczba, która pokazuje skutki koronawirusa, które odczuli przedsiębiorcy, a także niewystarczającą skuteczność tarcz antykryzysowych.

Podsumowanie

Zachęcamy do udostępniania powyższych danych, które pomogą w uświadamianiu społeczeństwa o skutkach epidemii, które tak na prawdę dopiero nadejdą. Niemal 50 tysięcy firm zawiesiło swoją działalność w marcu 2020 roku, a to tylko dane z jednego miesiąca.

Jeśli są państwo zainteresowani podjęciem współpracy z naszym biurem rachunkowym to zachęcamy do wypełnienia krótkiego formularza wyceny – przygotujemy wówczas indywidualną ofertę.

Zachęcamy również do zapisania się do naszego newsletter’a i bycia na bieżąco.

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

zmiany-w-e-paragonach-2023

Zmiany w e-paragonach 2023

Już od dnia 15 września podatnicy będą mieli możliwość udostępniania paragonów poprzez nową platformę Ministerstwa Finansów – tzw. HUB paragonowy. Jest to jedna ze zmian wprowadzonych w ramach pakietu uproszczeń (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej