fbpx

Ile firm złożyło wniosek o zawieszenie w marcu 2020 roku?

ile firm zawiesiło działalność w 2020 roku

Zawnioskowaliśmy do Ministerstwa Rozwoju o udostępnienie nam danych o ilości wniosków o zawieszenie działalności, które zostały złożone w marcu w latach 2017 – 2020. Przesłane dane liczbowe pokazują prawdziwe skutki koronawirusa i problemy z jakimi przyszło się zmierzyć przedsiębiorcom. Ile firm złożyło wniosek o zawieszenie w marcu 2020 roku?

Ile firm zawiesiło działalność w marcu w latach 2017 – 2019?

W marcu latach 2017 – 2019 zauważyć można tendencję malejącą, jeśli chodzi o ilość składanych wniosków o zawieszenie działalności. W marcu 2017 roku 22376 firm złożyło taki wniosek, w marcu 2018 roku zawiesiło się 19016 firm, a w marcu 2019 roku 18089. Systematycznie więc ilość składanych wniosków o zawieszenie się zmniejszała.

Ile firm złożyło wniosek o zawieszenie w marcu 2020 roku?

W marcu 2020 roku zawiesiło się 48893 firm, czyli prawie 3 razy więcej niż miało to miejsce w poprzednich latach. Jest to liczba, która pokazuje skutki koronawirusa, które odczuli przedsiębiorcy, a także niewystarczającą skuteczność tarcz antykryzysowych.

Podsumowanie

Zachęcamy do udostępniania powyższych danych, które pomogą w uświadamianiu społeczeństwa o skutkach epidemii, które tak na prawdę dopiero nadejdą. Niemal 50 tysięcy firm zawiesiło swoją działalność w marcu 2020 roku, a to tylko dane z jednego miesiąca.

Jeśli są państwo zainteresowani podjęciem współpracy z naszym biurem rachunkowym to zachęcamy do wypełnienia krótkiego formularza wyceny – przygotujemy wówczas indywidualną ofertę.

Zachęcamy również do zapisania się do naszego newsletter’a i bycia na bieżąco.

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Szukasz usług i wsparcia w tym zakresie?
Uzupełnij poniższy formularz.
Przygotujemy indywidualną ofertę!

zatrudnianie-obywateli-ukrainy-po-1-lipca-2024-r

Zatrudnianie obywateli Ukrainy po 1 lipca 2024 r.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, zdobyły ogromną popularność jako forma inwestycji. Aktualna wartość Bitcoina wynosi około 245 tysięcy złotych. Choć handel kryptowalutami może przynieść znaczne zyski, ważne jest zrozumienie związanych z tym obowiązków podatkowych.

Czytaj więcej »
nowe-przepisy-dla-operatorow-platform-cyfrowych-2024

Nowe przepisy dla operatorów platform cyfrowych 2024

Od 1 lipca 2024 roku wejdą w życie przepisy nakładające na operatorów platform cyfrowych obowiązek gromadzenia i przekazywania administracji podatkowej informacji o sprzedawcach dokonujących transakcji za pośrednictwem tych platform. Zmiany te wynikają z ustawy z dnia 23 maja 2024 roku, która wprowadza nowe regulacje w zakresie wymiany informacji podatkowych z innymi krajami.

Czytaj więcej »
fuzje-transgraniczne-globalny-sukces-dlafirm

Fuzje Transgraniczne – globalny sukces dla firm

Globalizacja gospodarki oraz dynamiczny rozwój technologii sprawiają, że coraz więcej firm decyduje się na ekspansję międzynarodową. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu są fuzje transgraniczne. Proces ten umożliwia przedsiębiorstwom dostęp do nowych rynków, technologii oraz zasobów, które w przeciwnym razie byłyby trudno dostępne. W artykule przyjrzymy się bliżej, czym są fuzje transgraniczne, jakie korzyści przynoszą oraz jakie wyzwania wiążą się z ich realizacją.

Czytaj więcej »

Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.