Nowy JPK_VAT od października 2020 roku

nowy jpk vat od października 2020 roku

Nowy JPK_VAT został przesunięty początkowo z 1 kwietnia 2020 roku na 1 lipca 2020 roku. Wczoraj Ministerstwo Finansów poinformowało, że nowy JPK_VAT, będzie ponownie przesunięty – tym razem na 1 października 2020 roku. Jest to spowodowane utrzymywaniem się epidemii koronawirusa. Wiceminister Finansów podkreśla, że w czasie pandemii ministerstwo nie chce utrudniać przedsiębiorcom prowadzenia biznesu.

Od kiedy nowy JPK_VAT?

Nowy JPK_VAT będzie obowiązywał od 1 października 2020 roku – przynajmniej to jest na ten moment najświeższa informacja i najnowszy podany do informacji publicznej termin. Nowy JPK_VAT będzie więc wysyłany najpóźniej 25-go listopada i dotyczyć będzie transakcji dokonanych od 1 października 2020 roku.

Jakie zmiany w nowym JPK_VAT?

O nowym JPK_VAT pisaliśmy już w innym artykule, więc tylko krótko przypomnimy, że ma on zastąpić dotychczasowe deklaracje VAT-7 oraz VAT-7K i stworzyć deklarację JPK_V7M i JPK_V7K. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule Jednolity Plik Kontrolny 2020.

Podsumowanie

Nowy JPK_VAT został po raz drugi przełożony dla wszystkich podatników VAT. Jest to szansa dla tych, którzy jeszcze nie przygotowali swoich programów księgowych do nowych przepisów.

Zachęcamy do zapisania się do naszego Newsletter’a i bycia na bieżąco.

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

zmiany-w-e-paragonach-2023

Zmiany w e-paragonach 2023

Już od dnia 15 września podatnicy będą mieli możliwość udostępniania paragonów poprzez nową platformę Ministerstwa Finansów – tzw. HUB paragonowy. Jest to jedna ze zmian wprowadzonych w ramach pakietu uproszczeń (…)

Czytaj więcej »
Więcej
Więcej