Ryczałt samochodowy – jakie stawki w 2020 roku?

ryczałt samochodowy 2020 jakie stawki

Ryczałt samochodowy (kilometrówka) w 2020 roku. Często się zdarza, że nasz pracownik wykorzystuje prywatny samochód w celach służbowych. Zgodnie z przepisami przysługuje mu z tego tytułu ryczałt, czyli zwrot poniesionych kosztów. Ryczałt wypłacany jest na podstawie umowy cywilnoprawnej, którą to zawieramy z pracownikiem, a jej przedmiotem jest używanie jego prywatnego pojazdu w celach służbowych. Jaka jest stawka ryczałtu samochodowego w 2020 roku? Udostępniamy również kalkulator ryczałtu samochodowego.

Jak obliczyć stawkę ryczałtu samochodowego (kilometrówki) w 2020 roku?

Podobnie jak w 2019 roku, stawka ryczałtu samochodowego obliczana jest na podstawie przebiegu pojazdu, tj. na podstawie przejechanych kilometrów.

Jakie są stawki ryczałtu samochodowego (kilometrówki) w 2020 roku?

Koszt przejechania jednego kilometra przez pracownika jego prywatnym samochodem jest zależny od jego pojazdu.

a) Samochód osobowy:

– o pojemności skokowej silnika do 900 cm3 — 0,5214 zł,

– o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm3 — 0,8358 zł,

b) motocykl – 0,2302,

c) motorower – 0,1382.

Jakie są maksymalne miesięczne stawki ryczałtu samochodowego (kilometrówki)?

W 2020 roku maksymalne miesięczne stawki ryczałtu samochodowego i liczba przejechanych kilometrów są zależne od liczby mieszkańców w danej gminie lub mieście i wynoszą tyle samo co w 2019 roku, czyli:

Newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newsletter’a i bycia na bieżąco!

Biuro rachunkowe

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą biura rachunkowego, które „trzyma rękę na pulsie” i dba o to by ich klienci byli na bieżąco poinformowani o zmianach w przepisach to zapraszamy do zakładki „Wycena usług” – przygotujemy Państwu indywidualną ofertę.

WARIDO – biuro rachunkowe Wodzisław Śląski | biuro rachunkowe Żory | biuro rachunkowe Radlin | biuro rachunkowe Jastrzębie Zdrój | biuro rachunkowe Racibórz  | biuro rachunkowe Katowice  |  biuro rachunkowe Pszczyna  |  biuro rachunkowe Bielsko Biała biuro rachunkowe Rydułtowy

 

Grupa Warido
ul. Wodzisławska 358
44-274 Rybnik
tel.: (+48) 537 726 726
email: sekretariat@warido.comFacebooklinkedin

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w tym zakresie?
Zobacz co zyskujesz współpracując z nami?!

Nowoczesne usługi księgowe

Dokumenty możesz dostarczać do naszego biura rachunkowego elektronicznie w formie skanów, a jeśli masz swój program księgowy to podłączymy się do Ciebie zdalnie.

Kadra zaufanych ekspertów

Specjalista, z którym rozpoczynasz współpracę staje się Twoim merytorycznym partnerem. Korzystasz z jego kompleksowego wsparcia wtedy, gdy tylko potrzebujesz.

Stały dostęp online

Wszystkie działania związane z naszymi usługami księgowymi i kadrowo-płacowymi możesz załatwić zdalnie np. przesłać dokumenty, sprawdzić stan rozliczeń czy porozmawiać ze swoim specjalistą.

Biuro rachunkowe enova

Korzystasz z nowoczesnych narzędzi, takich jak np. program księgowy enova, e-book czy dostęp do elektronicznych teczek osobowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Wszystkie rozwiązania technologiczne, z których korzystamy są w pełni bezpieczne pod względem ochrony danych oraz dostępu do poszczególnych działań.

Edukacja w bonusie

Dzięki swojemu specjaliście Warido, na bieżąco otrzymujesz istotne informacje z obszaru wybranych usług. Poza tym możesz czerpać przydatną wiedzę w naszego bloga i zapisać się do newslettera.

ceny-transferowe-czas-na-sporzadzenie-dokumentacji

Ceny transferowe – czas na sporządzenie dokumentacji

Termin na sporządzenie lokalnej dokumentacji cen transferowych za rok 2022 upłynął 31 października. W obliczu nowych wyzwań i zmian legislacyjnych, jest to zadanie wymagające szczególnej uwagi. Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie istoty i konsekwencji niezachowania terminu, a także wskazanie, jak nasze usługi doradztwa podatkowego online mogą pomóc w tej kwestii.

Czytaj więcej »
doradca-podatkowy-procedury-vat-marza-na-samochody-uzywane

Doradca podatkowy: Procedury VAT marża na samochody używane

Rynek samochodów używanych rozkwita, oferując przedsiębiorcom szansę na zysk, ale zarazem naświetlając potrzebę zrozumienia i zastosowania skomplikowanych przepisów podatkowych. Właściwa znajomość i zastosowanie procedury VAT marża może znacząco wpłynąć na rentowność transakcji. Niniejszy wpis ma na celu przybliżyć specyfikę tej procedury, odmiennej od standardowego opodatkowania, której stosowanie w branży motoryzacyjnej może stać się źródłem oszczędności podatkowych oraz zapewnić firmom przewagę konkurencyjną.

Czytaj więcej »