Zaznacz stronę

Będą zmiany w Jednolitym Pliku Kontrolnym i deklaracji VAT – od kiedy? Już od października 2020 roku. Co tym razem przygotowało Ministerstwo Finansów dla przedsiębiorców?

Jakie zmiany w JPK od 2020 roku?

Od października 2020 roku będzie nowa forma deklaracji, która połączy Jednolity Plik Kontrolny oraz deklarację VAT. To jednak nie jedyna zmiana, którą wprowadzi JPK_VAT 2020.

Kto będzie pionierem nowych deklaracji?

Wszyscy przedsiębiorcy będą objęci nowymi przepisami. Nie będzie dwuetapowego wprowadzania nowej deklaracji jak to było ustalone przed epidemią koronawirusa.

Wszyscy już za październik 2020 roku będą musieli wysłać nową deklarację, która połączy JPK z deklaracją VAT.

A co z kwartalnymi deklaracjami VAT?

Przedsiębiorcy, którzy wysyłają deklaracje VAT kwartalnie będą mogli robić to dalej, ale za sprawą JPK_V7k. Mimo tego co miesiąc będą musieli wysyłać nowy JPK od dnia, w którym zacznie on ich obowiązywać.

Podsumowanie

Takie rozwiązanie wydaje się być wygodne – zamiast dwóch deklaracji, będziemy wysyłać tylko jedną. Warto zwrócić również uwagę na to, że sporo informacji z JPK powielało informacje z deklaracji VAT – jest to jeden z głównych powodów wprowadzenia nowego, syntetycznego dokumentu. Jak będzie w praktyce? Zobaczymy.

Zachęcamy do zapisania się do naszego Newsletter’a i otrzymywania na bieżąco najnowszych informacji dotyczących Twojej firmy.

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now Button