Zaznacz stronę

Będą zmiany w Jednolitym Pliku Kontrolnym i deklaracji VAT – od kiedy? Już od stycznia 2020 roku. Co tym razem przygotowało Ministerstwo Finansów dla przedsiębiorców?

Jakie zmiany w JPK od 2020 roku?

Od stycznia 2020 roku będzie nowa forma deklaracji, która połączy Jednolity Plik Kontrolny oraz deklarację VAT. Nie wszyscy jednak od samego początku będą mieli obowiązek stosowania nowej formuły.

Kto będzie pionierem nowych deklaracji?

Tak zwani duzi przedsiębiorcy będą jako pierwsi objęci nowymi przepisami. Duzi przedsiębiorcy, czyli:

zatrudniający powyżej 250 osób

– mający przychody większe od 50 000 000 EURO

– mający sumę bilansową powyżej 43 000 000 EURO

Już za styczeń 2020 roku będą musieli wysłać nową deklarację, która połączy JPK z deklaracją VAT.

Kiedy nowy JPK dla średnich i małych firm?

Mali, a także średni przedsiębiorcy będą mieli obowiązek wysyłania nowych dokumentów od lipca 2020. Wydaje się, że to dopiero za rok, ale warto już teraz pomyśleć o tych istotnych zmianach.

A co z kwartalnymi deklaracjami VAT?

Przedsiębiorcy, którzy wysyłają deklaracje VAT kwartalnie będą mogli robić to dalej. Mimo tego co miesiąc będą musieli wysyłać nowy JPK od dnia, w którym zacznie on ich obowiązywać.

Podsumowanie

Takie rozwiązanie wydaje się być wygodne – zamiast dwóch deklaracji, będziemy wysyłać tylko jedną. Warto zwrócić również uwagę na to, że sporo informacji z JPK powielało informacje z deklaracji VAT – jest to jeden z głównych powodów wprowadzenia nowego, syntetycznego dokumentu. Jak będzie w praktyce? Zobaczymy.

Zachęcamy do zapisania się do naszego Newsletter’a i otrzymywania na bieżąco najnowszych informacji dotyczących Twojej firmy.

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

Artykuły zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny oraz poglądowy i nie stanowią porady prawnej. Administrator strony/Warido zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszonymi w niniejszym artykule, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego bezpośrednio z nami.

Call Now ButtonZadzwoń teraz!