Zaznacz stronę

Ustalanie
stawki VAT


Nie wiesz jaką stawkę VAT stosować ?
Nie jesteś pewien czy możesz stosować obniżoną stawkę VAT? Masz wątpliwości czy stosowana przez Ciebie stawka VAT jest prawidłowa? Ustalanie stawki VAT to nic trudnego!  

Z chęcią pomożemy Ci ustalić prawidłową stawkę VAT i potwierdzić jej prawidłowość za pomocą Wiążącej Informacji Stawkowej.

Ustalanie stawki VAT?


Nie wiesz jaką stawkę VAT stosować? Nie jesteś pewien czy możesz stosować obniżoną stawkę VAT? Masz wątpliwości czy stosowana przez Ciebie stawka VAT jest prawidłowa?

Z chęcią pomożemy Ci ustalić prawidłową stawkę VAT i potwierdzić jej prawidłowość za pomocą Wiążącej Informacji Stawkowej.

doradztwo stawka vat

 

Ustalanie stawki VAT

 

Czy wiesz, że już od 1 lipca 2020 r. wchodzi w życie tak zwana „matryca VAT”. Oznacza to, że stawki VAT będą ustalane na zupełnie nowych zasadach. Obecnie klasyfikacji do celów VAT dokonujemy na podstawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług 2008 (PKWiU 2008). Już od 1 lipca 2020 stawki VAT będą powiązane z nomenklaturą scaloną (CN) stosowaną dotychczas dla potrzeb cła oraz nowym PKWiU 2015. Oznacza to, że nawet jeżeli już dokonywałeś w przeszłości klasyfikacji swojej działalności pod kątem stawek VAT, od 1 lipca stanie się ona nieaktualna.

Dlatego już teraz skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia przy ustalaniu prawidłowej stawki VAT. Pomożemy Ci przeanalizować Twoją działalność pod kątem prawidłowości stosowanych stawek VAT i potwierdzić je za pomocą Wiążących Informacji Stawkowych w taki sposób, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo ich stosowania.

W ramach naszych usług otrzymasz:

N

ustalenie właściwej stawki VAT,

N

wyszczególnienie towarów i usług w twojej działalności
objętych 5% stawką VAT,

N

wyszczególnienie towarów i usług w twojej działalności
objętych 8% stawką VAT,

N

analiza możliwości zastosowania obniżonej stawki VAT,

N

zestawienie twojej działalności z nową matrycą VAT,

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń!

Zapraszamy do współpracy!

Wymagana zgoda

 

Zobacz pełny zakres naszych usług

 

Doradztwo
podatkowe

Audyt
finansowy

Doradztwo
podatkowe on-line

Doradztwo
ekonomiczne

Firma
w Czechach

Firmy
ReadyMade

Fuzje
transgraniczne

Nadzory
właścicielskie

Outsourcing
kadrowo-płacowy

Usługi
prawne

Call Now Button